Valorant’ta ping sorunlarına ne sebep olur, Valorant’ta ping düşürme yöntemleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını mı arıyorsunuz? Bu yazımıda sorularınıza cevap verdik;

Valorant oyuncularının konuşmaları dinlenecek

Bu sorun oyun deneyimini olumsuz etkilediği ve oyuncuların oyun performansının düşmesine neden olduğu için bugün birçok oyuncu Valorant pingi yaşıyor. Peki ping sorununu çözmek için hangi yöntemler kullanılmalı?

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Valorant, yıllardır popülerliğini koruyor. Bugün milyonlarca oyuncu tarafından oynanan bir çevrimiçi FPS oyununda bazen yüksek ping sorunları yaşanabiliyor.

Valorant için ping’i düşürmenin yollarını tartışmadan önce, sorunun kökenine inmek için sorunun olası nedenlerini incelemek faydalı olabilir. Bu nedenle bu yöntemi denemeden önce sorunun nedenine bir göz atalım.

Valorant ping sorunlarına ne sebep olur?

Ping Çevrimiçi oyunların gecikmesini belirtir. Oyun sunucusu ve internetiniz arasında veri aktarımı ne kadar uzun sürerse, pinginiz o kadar yüksek olur. Peki gecikmeyi artıran faktörler nelerdir? Oyunlarda yüksek gecikmenin ana nedenleri aşağıdadır.

İnternete bağlanmak için bir Wi-Fi ağı kullanıyorsanız Sorunun ana nedeni, kablosuz bir ağa bağlantınız olabilir. Cihazınız modeme yeterince yakın olmayabilir. Bu, zayıf internet bağlantısı performansına neden olur.

Tabii ki tek ihtimal cihazın modeme yeterince yakın olmaması. Ayrıca interneti çok sayıda insan kullanmaktadır. Modemde teknik bir sorun olabilir. Kablosuz kart başarısız olabilir. veya cihaz aşırı ısınıyor olabilir. Tüm bu nedenler, önceki bölümde bahsettiğimiz gibi zayıf internet bağlantısına yol açabilir.

Arkaplan güncellemesi

Güncelleme arka planda çalıştığında yüksek ping sorunları yaşayabilirsiniz. Bu durumda, herhangi bir yazılım için otomatik güncelleme seçeneğini devre dışı bırakmalısınız.

Bilgisayarda kötü amaçlı yazılımları algılama

Kötü amaçlı yazılımın çeşitliliği oldukça fazladır ve tahmin edebileceğiniz gibi, gecikmenizi dolaylı olarak artırabilecek kötü amaçlı yazılımlar da vardır. Bu nedenle Valorant ping sorunu, sisteminize bulaşan kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyor olabilir.

VPN kullanımı

VPN kullanımı her zaman olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle, bir VPN kullanmak yüksek gecikmeye neden olabilir. VPN hizmetleri hakkında detaylı bilgi için VPN nedir sorusunun cevabını verdiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Valorant sunucuları ile ilgili sorunlar

Yüksek pingin bir başka nedeni de oyun sunucusuna olan yüksek taleptir. Yani Valorant sunucuları hizmet vermeyebilir, bu durumda sorun sizde değil sunucudadır.

Valorant ping sorunun çözüm yöntemleri

  • Sorunun bilgisayarınız ya da internetinizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.
  • Otomatik güncellemeleri devre dışı bırakın.
  • Anti virüs programını aktif hale getirin.
  • VPN kullanıyorsanız devre dışı bırakın.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir