DDU uygulamasını en verimli şekilde kullanmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

Windows 11 sürümüne geçiş hızları azaldı

  • Bilgisayarınızı güvenli modda başlatın.
  • Programı yönetici olarak çalıştırın.
  • “Cihaz seç” bölümünde bir video kartı seçin.
  • AMD, Intel veya Nvidia’yı seçin.
  • “Temizledikten sonra yeniden başlat” düğmesine basın.
  • Disk yakında temizlenecek.
  • Bilgisayar yeniden başlatılacak.

DDU en verimli şekilde nasıl kullanılır?

DDU’yu kullanmak için herhangi bir kurulum işlemini tamamlamanız gerekmez. Uygun yazılımı kullanmak için programı indirip açmanız yeterlidir. Bu nedenle DDU, program yüklemeyi sevmeyenler için mükemmel bir seçimdir.

Açmak için bir program simgesine çift tıklandığında uyarı görüntüleniyor. Küçük bir pencerede DDU’yu güvenli modda çalıştırmadığınız tespit edildi. Daha iyi kaldırma için güvenli moda girmeniz önerilir. Yeniden yükleyin ve güvenli moda girin.

Bu nedenle, sürücüyü kaldırmaya başlamadan önce bilgisayarı güvenli modda başlatabilirsiniz. PC’yi güvenli modda başlattıktan sonra program simgesine sağ tıklayın. Bunu yaparsanız bir pencere açılacak ve açılan pencerede çeşitli seçenekler olacaktır.

penceresindeki seçeneklerden “Yönetici olarak çalıştır”ı seçin. Programı yönetici olarak çalıştırdıktan sonra program penceresini göreceksiniz. Pencerenin sağ üst köşesindeki “Cihaz seç” bölümünde video kartını seçmeniz gerekiyor.

Ekran kartını seçtikten sonra altta yeni bir bölüm açılıyor. Bu bölümde, grafik kartının markasını seçin. Örneğin AMD ekran kartı kullanıyorsanız AMD seçeneğini seçmelisiniz. Son olarak, ‘Temizledikten sonra yeniden başlat’ düğmesine basın. Bu, program tarafından önerilen seçenektir.

Uygun düğmeye tıklandığında sürücü için kaldırma işlemi başlatılır. Sürücü kaldırma işlemi bilgisayarınızın performansına göre değişiklik gösterebilir. İşlem tamamlandığında bilgisayar otomatik olarak yeniden başlar.

İşleme başlamadan önce sistemi güvenli modda başlattığınızda bilgisayar güvenli modda başlar. Bu yüzden bu konuda endişelenmenize gerek yok. Sistemi normal olarak Windows ayarlarından yeniden başlatabilirsiniz.

Güvenli Mod’dan nasıl çıkılır diye soruyorsanız, önce Sistem Yapılandırma Aracını açabilir, ardından doğrudan Önyükleme sekmesine gidebilirsiniz. Ardından “Güvenli Önyükleme” seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz. Apply ve OK butonlarına tıkladıktan sonra yeniden başlatmayı seçebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bilgisayar normal şekilde açılıyor. Bu işlemden sonra ekran kartınız için uygun sürücüyü bulmanız ve indirmeniz gerekmektedir. Tabii bunun ekran kartı eğitim sürecinden sonra yapılması gerekecek. Aksi takdirde, sisteminiz uyumsuz bir sürücü sorunu yaşayabilir.

Video kartınızın sürücüsünü donanım bileşeninin resmi web sitesinde bulabilirsiniz. Örneğin Nvidia markalı bir ekran kartı kullanıyorsanız firmanın resmi web sitesini ziyaret ederek size uygun sürücüyü bulup indirebilirsiniz.

Konuyla ilgili öğrenmek istedikleriniz farklı sorular varsa bunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir