Google olmayan Huawei Mate 30 Pro Türkiye’de satışa çıkıyor - Haberler - indir.com

Google olmayan Huawei Mate 30 Pro Türkiye’de satışa çıkıyor

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 33 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-24 15:59:02
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Akıllı Telefonlar

Uzun bir süredir Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı merak edilen Huawei Mate 30 Pro’nun Ocak ayında Türkiye’de satışa sunulacağı öğrenildi!

Huawei’nin uzun bir süredir merakla beklenen cihazı Mate 30 Pro’nun Türkiye pazarında satışa sunulacağı kesinleşti. Google lisansını kaybettiği bilinen cihazın işletim sisteminin ne olacağı da kafa karıştıran detaylar arasındaydı. Bu nedenle cihazın Android işletim sistemine sahip olduğunun altını çizmekte fayda var. Ancak Huawei MAte 30 Pro Google uygulamalarına sahip olmayacak, uygulamalar Huawei’nin yeni Huawei App Galery (Huawei Mobil Servis) hizmeti sayesinde cihazlara yüklenebilecek.

ABD yaptırımlarına rağmen Huawei rekor tanımıyorABD yaptırımlarına rağmen Huawei rekor tanımıyor

Adından uzun bir süredir söz ettirmeyi başaran Huawei Mate 30 Pro Mate serisinin son üyesi. Tasarım açısından ince detaylara sahip olan cihaz arka panelinde dairesel kamera yerleşemine sahip. 40 MP Cine Kamera, 40 MP SuperSensing Kamera, 8 MP Telefoto Kamera ve 3 Boyutlu Derinlik Algılama Kamerasıyla dörtlü kamera kurulumuna sahip olan cihazın kamera performansı açısından kullanıcılarına yüksek bir performans sağlayacağını söyleyebiliriz.

Huawei Mate 30 Pro özellikleri

SuperSensing Cine Kamera’sı ile ileri teknoloji kameralarla rekabet edebilen fotoğraflar çekebilen bir çift ana kamera sistemine sahip olan Huawei Mate 30 Pro genişletilmiş dinamik arlığa sahip. Bu sayede 4K / 60 fps video ve 7680 fps’de ultra yavaşlatılmış videolar çekebilme özelliğine sahip. Bunun yanı sıra video çekimlerinde 51200 ISO değerinde yüksek ISO değerlerine sahip olan cihaz kullanıcılarına profesyonel bir kamera deneyimi sağlıyor. Çift kamera sisteminde kullandığı ISO 409.600 değerinde sensör ile Cine Kamera’ya ek olarak yüzde 40 daha fazla ışık alan 1 / 1,7 inç HUAWEI SuperSensing Cine’nın geliştirilmiş sensörü sayesinde kullanıcılarına düşük ışıkta da kaliteli videolar elde edebilme imkanı tanıyan Mate 30 Pro bokeh özelliğine de sahip.

Huawei Mate 30 serisinin şaşırtan başarısı

8 Megapiksel çözünürlüğündeki Telefoto Kamera ile 3x optik zoom, 5x Hibrit zoom ve 30x Dijital zoom sunan Huawei Mate 30 Pro “Optik görüntü sabitleme (OIS) + AI aabitleme (AIS) ve 3D derinlik algılama” özellikleriyle kullanıcılar için akıllı telefonu tanışabilir bir fotoğraf makinası haline getiriyor. Ön kamerasında da oldukça güçlü bir deneyim sunan cihazın selife kamerası 32 Megapiksel çözünürlüğünde 3D derinlik algılama ve bokeh özelliğine sahip.

Oldukça estetik bir tasarıma sahip olan Huawei Mate 30 Pro dar çentik tasarımı ve ince çerçevelere ev sahipliği yapıyor. Kullanıcılarına yan ses düğmelerinde “Sezgisel dokunma etkileşimi” sunan cihaz her iki ses tuşunun da özelleştirilebilmesine imkan tanıyor.

Huawei Mate 30 Pro, 90Hz Tazeleme Hızıyla Geliyor

Gücünü şirketin bugüne dek geliştirdiği en güçlü işlemci olan Kirin 990 yongasından alan Huawei Mate 30 Pro, işlemcisinde sağladığı yapay zeka desteğiyle performansını ciddi bir oranda arttırıyor. 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama kapasitesine sahip olan cihaz grafik açısından da kullanıcılarının beklentilerinin üstünde bir performansa sahip.

Batarya açısından da oldukça iddialı olan Huawei Mate 30 Pro’nun pil kapasitesi 4.500 mAh. TÜV Rheinland sertifikasına sahip 40W kablolu şarj desteğine sahip olan cihaz ayrıca 27W’luk kablosuz şarj desteğine de sahip. Bunun yanı sıra tersine kablosuz şarj desteğine de sahip olan Huawei Mate 30 Pro Ocak ayından itibaren Türkiye raflardaki yerini alacak.

 


Huawei'den yeni dönen kameralı telefon patenti!Huawei'den yeni dönen kameralı telefon patenti!
Huawei: Google muadili uygulamalar hazır!Huawei: Google muadili uygulamalar hazır!

PAYLAŞ