İnternet Hız Testi - indir.com



Türkiye Mobil Kapsama Alanı






İnternet hızınızı saniyeler içerisinde test edebilir, download hızı ve upload hızınızı kolayca görüntüleyebilirsiniz.

İnternet hızınızın kullandığınız pakette göre düşük olduğunu düşünüyorsanız sizler için tamamen ücretsiz olarak hizmete sunduğumuz hız testiyle gerekli kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz.

Hiçbir program kullanmanıza gerek kalmadan yukarıda gördüğünüz butona basarak gerçekleştirebileceğiniz bu işlemle internet hızınızın düşüp düşmediğini kontrol edebilir, sorunun anlık bağlantı aksaklığından kaynaklı olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

Hız testi nedir? Nasıl çalışır?

İnternetteki hızınız Mbps birimiyle ölçülmektedir. Bir intertner sağlayıcısından internet paketi aldığınız zaman kullanabileceğiniz maksimum hız değerini satın alabilirsiniz. Örneğin hızınız maksimum 50 Mbps ise ve altyapınız destekliyorsa normal dönemlerde hızınız 40 Mbps ila 50 Mbps arasında olmalıdır. Adil kullanım kotasını doldurmanız durumunda internet hızınız sağlayıcınızla aranızda olan sözleşmede belirtilen değere kadar düşürülür. 4 Mbps’ye kadar düşürülebilen hız çoğu zaman sizin internet paketinizi verimli kullanmadığınızı göstermektedir. İnternet hız testi bu noktada size yardımcı olur ve kotanızı nasıl kullandığınız hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Ancak adil kullanım kotası olmayan bir pakete sahipseniz ve yine de hızınız 10 Mbps altına düştüyse bu durum bir altyapı sorununu ya da bağlantı sorununu işaret etmektedir. Böyle bir durumda gerekli ölçümlerin yapılması için sağlayıcınızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.