Xiaomi amiral gemisi akıllı telefonlarını artık kendi fabrikasında üretecek - Haberler - indir.com

Xiaomi amiral gemisi akıllı telefonlarını artık kendi fabrikasında üretecek

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 14 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-02 15:59:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Akıllı Telefonlar

Çinli akıllı cep telefonu üreticisi Xiaomi, Pekin'de amiral gemisi nitelikli cep telefonları üretmek ve Ar-Ge departmanına da hizmet vermek üzere yeni bir fabrika kurdu. Bu şekilde daha güçlü bir yapıya sahip olan Xiaomi, geride bıraktığımız 2019 yılında oldukça başarılı olan şirketler arasında yer alıyor. Ultra modern bir yapıya sahip olan söz konusu bu üretim tesisinde dakikada 60 adet telefon üretimi sağlanacak. 

Geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde Xiaomi şirketinin, amiral gemisi akıllı cep telefonları için özel bir fabrika kuracağını zaten öğrenmiştik. Elde edilen bilgilere göre Pekin'in Ekonomik ve Teknoloji Gelişim Bölgesi olarak adlandırılan bölgede inşa edilen fabrika, bugün itibariyle Xiaomi'nin Kurucu Ortağı ve Başkan Yardımcısı Lin Bin tarafından resmen açılışı yapıldı. 

Xiaomi’nin yeni bir akıllı telefonu daha göründüXiaomi’nin yeni bir akıllı telefonu daha göründü

Konu ile ilgili elde edilen bilgilere göre Xiaomi'nin yeni açılan fabrikası sadece seri model üretimi yapmayacak, aynı zamanda Ar-Ge departmanında da hizmet sağlanacak. Başkan Yardımcısı Lin Bin, açılışı yapmanın yanı sıra aynı zamanda akıllı telefon test montajına dahi katıldı. Yani şöyle ki Bin, cihazın arka panelini taktı. Deneyimli bir yönetici olan Lin Bin'in arka panel takma işlemini yapması, montaj hattındaki robotun hızına kıyasla altı kat daha fazla zaman aldı. Bu sayede fabrikanın üretim hızı da ortaya koyulmuş oldu. 

Fabrika dakikada 60 adet telefon üretimi yapacak

Xiaomi'nin Pekin'de açtığı yeni fabrika oldukça modern bir yapı üzerine kuruldu. Söz konusu bu fabrikada dakikada toplam 60 tane telefon üretimi yapılacak. Xiaomi'nin yeni fabrikası kendisi hariç farklı bir şirkete şimdilik kesinlikle hizmet vermeyecek. Büyük bir ihtimalle fabrikanın Ocak ayı itibariyle amiral gemisi telefon serisi üretimine başlayacağı düşünülüyor. Çinli akıllı cep telefonu üreticisi Xiaomi, son teknoloji ile donatılan üretim tesisinde, dakikada 60 telefon üretimi yaparak hızını ve kalitesini ortaya koyacak. 

Çinli akıllı cep telefonu üretici, piyasaya sunduğu akıllı cep telefonlarının performans fiyat kalitesi ile tüketicinin gönlünü kazanmış olan bir şirkettir. Elde etmiş olduğu başarıyı kendine özel bir fabrika açması ile taçlandıran şirket, kendi amiral gemisi telefon üretimlerini yine kendi tesisinde gerçekleştirerek rakiplerine göre bir adım daha önde olmuş olacak. Bu yıl içerisinde Xiaomi şirketini son derece parlak günler bekliyor gibi gözüküyor. 

 


Xiaomi’den yeni akıllı saat sürprizi Watch Color!Xiaomi’den yeni akıllı saat sürprizi Watch Color!
Xiaomi, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!Xiaomi, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!
5G destekli Xiaomi Black Shark 3 hakkında ilk detaylar geldi5G destekli Xiaomi Black Shark 3 hakkında ilk detaylar geldi

PAYLAŞ