Tinder'ı Türkiye'de kaç kişi kullanıyor? - Haberler - indir.com

Tinder'ı Türkiye'de kaç kişi kullanıyor?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 28 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-16 09:59:03
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Dijital medya alanında yaptığı araştırmalar sık sık gündemde adından söz ettiren Gemius Türkiye, dünyanın en çok indirilen çöpçatanlık uygulamalarından biri olan Tinder'ın Türkiye'deki gerçek kullanıcı sayısı hakkında açıklama yaptı. Kullanıcıların belirli kriterlere göre birbiri ile eşleşmesini sağlayan Tinder'ın global pazarda milyonlarca kullanıcısı var. Oldukça popüler olan bu çöpçatanlık uygulaması Tinder'ın ülkemizde ne kadar kullanıcısı var?

Dijital medya alanında araştırma ve reklam teknolojileri şirketi olarak adından söz ettiren Gemius Türkiye, Tinder uygulamasının ülkemizde gerçekten kaç kişi tarafından kullandığını açıkladı. Gemius Türkiye tarafından hazırlanan, Mobil Reytings Eylül raporundan elde edilen bilgilere göre Tinder uygulamasını ülkemizde 1 milyon 78 bin kişi kullanıyor. Söz konusu bu çöpçatanlık uygulamasını mobilden ziyade bilgisayardan kullanmayı tercih edenlerin sayısı ise 25 bin dolayında. 

Tinder 5.2 milyon ücretli kullanıcıya ulaştıTinder 5.2 milyon ücretli kullanıcıya ulaştı

Tinder'ı kullananlarında %80'i erkek

Dünyanın en popüler arkadaşlık uygulaması Tinder'ı ülkemizde kullananları %80'i erkek bireylerden oluşuyor. Şöyle ki birçok çöpçatanlık uygulamalarında kullanıcı sayılarında çoğunluğu erkek kullanıcılar oluşturuyor. Gemius Türkiye tarafından hazırlanan rapordan elde edilen bilgilere göre Tinder uygulamasını ülkemizde kullananların %80'i erkek. Bunun yanı sıra aynı zamanda erkek Tinder kullanıcılarının ülkemizde geçirdiği süre de kadınlarınkinden iki kat daha fazla. 

 


İlgili uygulamalar
Tinder'a rakip Facebook Dating kullanıma açıldıTinder'a rakip Facebook Dating kullanıma açıldı
Dizi sektörüne şok adım Tinder'dan! İşte konusu...Dizi sektörüne şok adım Tinder'dan! İşte konusu...
Tinder müşteri hizmetleri iletişim destek hattı bilgileriTinder müşteri hizmetleri iletişim destek hattı bilgileri

PAYLAŞ