Google’ın popüler servisi Gmail’e yeni filtreler eklendi - Haberler - indir.com

Google’ın popüler servisi Gmail’e yeni filtreler eklendi

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 20 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-02-21 19:16:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Google'ın Gmail hizmetine yeni özellikler getirildi. Google tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Gmail'in arama motoruna "search chips" adlı yeni bir filtre özelliği getirildi. Geçtiğimiz günler içerisinde Apple'ın Files uygulamasıyla beraber entegre bir şekilde çalışacağı duyurulan Gmail, yayına aldığı yeni güncellemeyle beraber kullanıcıların e-postalar arasında yaptığı aramaları çok daha kolay hale getiriyor. Bugüne kadar kullanıcılar, Gmail'inde yer alan e-postalar arasından aradıklarına ulaşmak için filtreleri elleriyle yazmak ya da açılır menüde yer alan seçenekleri kullanmak zorunda kalıyordu. Bu da azda olsa zaman kaybı demek. Filtreleri kullanarak yapılan aramalarda sonuçlar pek de kullanıcıları tatmin etmiyor. 

Uygulamaya yapılan bu yeni güncellemeyle beraber Gmail arama motoruna Google'ın "search chips" şeklinde adlandırılan yeni filtreler geldi. Gmail arama motoru filtreleri direk olarak arama çubuğunun alt kısmında yer alacak ve filtrelere tek bir tıkla erişim sağlayabileceksiniz. 

iOS: Gmail otomatik yanıtlama nasıl yapılır?iOS: Gmail otomatik yanıtlama nasıl yapılır?

Gmail'e yeni filtre özelliği

Gmail'e eklenen yeni filtreler kapsamında kullanıcılar, mailin konu başlığını, içeriği ve içermediği kelimelere göre, ekli dosya formatı ve aynı zamanda tarih aralığına göre arama sonuçları daraltılabilecek. Bu kullanıcıların belirlediği seçenekler doğrultusunda değişiklik gösterir. Eğer Hangout'u çok sık kullanıyorsanız, arama sonuçlarına sohbetlerini dahil etmeme seçeneği gerçekten işinize yarayacaktır. Bununla beraber aynı şekilde gönderilen e-postanın büyüklüğü de aradığınız e-postaya hızla ulaşmanız konusunda size yardımcı olur. Hatta öyle ki birden fazla filtreyi bir arada kullanarak aradığınız e-postayı bulmak için nokta atışı yapabilirsiniz. 

Gmail hizmetinin arama konusunda sunduğu bu deneyim, uzun bir süredir kullanıcılar tarafından eleştiriliyordu. Google gibi dev bir arama motorunun, Gmail hizmetinde ki arama motorunu bu kadar hafif bırakması kullanıcı deneyimini olumsuz etkiliyordu. Güncelleme sayesinde hizmete dahil edilen bu yeni filtrelerle beraber Gmail'de olması gereken arama deneyimi sunulmuş oldu. Gmail kullanıcılarının beğenisine sunulmak adına bugünden itibaren yayına alınan söz konusu bu güncelleme, G Suite kullanıcılarına 19 Şubat tarihinde açıldı. Uzun zamandır beklenilen söz konusu bu özelliğin kullanıcıların tamamına sunulması için yaklaşık bir 15 gün geçmesi daha bekleniyor. Yeni güncellemeyle beraber sunulan yeni filtrelerle beraber kullanıcılar karmaşık e-postaları arasından aradıkları e-postayı hızla bulabilir ve işlemlerini çok daha kısa sürede halledebilirler. 

 


Gmail karanlık mod herkesi memnun edemeyecekGmail karanlık mod herkesi memnun edemeyecek
Gmail, Google Drive ve Google Takvim Outlook’a geliyorGmail, Google Drive ve Google Takvim Outlook’a geliyor
Yeni gmail özelliği hayatı kolaylaştıracakYeni gmail özelliği hayatı kolaylaştıracak

PAYLAŞ