Xiaomi'den FaceID benzeri yeni yüz tanıma sistemi - Haberler - indir.com

Xiaomi'den FaceID benzeri yeni yüz tanıma sistemi

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 59 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-11-03 17:30:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Xiaomi, Weibo üzerinden yapmış olduğu açıklamalarla yeni ürünün duyurusunu gerçekleştirdi. Bu kez akıllı cep telefon ya da benzeri bir ürün duyurmayan şirketin yeni ürünü, bir akıllı kapı kilit sistemidir. FaceID benzeri bir yüz tanıma özelliğine sahip olan Smart Door Lock Pro isimli ürün, anahtarlı kilitlere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Çin merkezli olan Xiaomi, bugün Weibo üzerinden yapılan açıklamalarla alıştıklarımızdan çok daha farklı bir ürün tanıtımı gerçekleştirildi. "Smart Door Lock Pro" olarak isimlendirilen bu ürün, akıllı ev gibi çeşitli ortamlarda kullanılan bir yüz tanıma cihazı. Xiaomi bu ürünle, anahtarlı kapı kilitlerine duyulan ihtiyacı azaltmayı amaçlıyor.

Şirket tarafından geliştirilen bu yeni ürünü ile ilgili detaylı bir açıklama yapılmadı ancak konu ile ilgili olarak paylaşılan bir poster, Smart Door Lock Pro'nun FaceID benzeri bir yüz tanıma sistemine sahip olduğunu gösteriyor. Bir kullanıcı, Smart Door Lock Pro'nun bu özelliğini kullanarak yüzünü tanıtıp, herhangi bir kapının kilidini açabiliyor. Bu arada, eğer Xiaomi'nin yüz tanıma sistemine sahip kapı kilitleri konusunda yeni olduğunu düşünüyorsanız, bu noktada yanılıyorsunuz. Çünkü şirket, iki yıldan uzun bir süredir çeşitli kapı kilidi sistemleriyle tüketicilerin karşısına çıkıyor. 

Xiaomi'nin yeni oyuncu monitörü duyurulduXiaomi'nin yeni oyuncu monitörü duyuruldu

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi'nin benzer amaca hizmet eden diğer ürünleri, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırıyordu. Çünkü bu tür sistemlere Xiaomi, akıllı ev sistemi kurmuş oluyordu. Yetkililer, Smart Door Lock Pro'yla ilgili detaylı bir açıklama yapmamış olsalar da bu ürün de muhtemelen çeşitli işlevselliklere sahip olacak. Örneğin bir tüketici, bu ürünü kullanarak evinin kilidini açabileceği gibi, evden çıkarken de alarm sistemini devreye sokabilecek. Xiaomi yetkilileri, Smart Door Lock Pro'nun fiyatını ve erişebilirlik durumunu açıklamadılar. Ancak posterde yer alan bilgilere göre bu yeni ürün, 4 Kasım'da Çin'deki tüketicilerin beğenisine sunulacak. Ürünün uygun fiyatlı olması durumunda dünyanın her yerindeki tüketiciler, Smart Door Lock Pro sahibi olmak isteyebilecekler gibi görünüyor.


Xiaomi Mi Band 5 ateş ölçme özelliğine sahip olacakXiaomi Mi Band 5 ateş ölçme özelliğine sahip olacak
Yeni Xiaomi Mi Redmi K30S tanıtıldıYeni Xiaomi Mi Redmi K30S tanıtıldı
Xiaomi Mi Watch Lite'ın tasarımı ortaya çıktıXiaomi Mi Watch Lite'ın tasarımı ortaya çıktı

PAYLAŞ