Xiaomi, Türkiye'de üretime başlayacağını açıkladı - Haberler - indir.com

Xiaomi, Türkiye'de üretime başlayacağını açıkladı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 1 ''   Yayınlanma Zamanı : 2021-02-04 16:01:03
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Uzun süredir adından söz ettiren Xiaomi'nin Türkiye'deki yatırımı resmi olarak açıklandı. Şirket Avcılar'da 30 milyon dolar harcayarak kuracağı fabrika ile üretim yapmaya başlayacak. 2.000 kişiye istihdam sağlayacak fabrikada yılda 5 milyon cep telefonu üre4timi yapılacak. 

Fabrikanın kapasitesi oldukça geniş olacak

Çin merkezli akıllı cihaz üreticilerinden Xiaomi, 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'de akıllı cep telefon üretimi yapmaya başlayacak. Marka bu yatırımları ile beraber hem mavi yaka hem de beyaz yaka olmak üzere 2000'den fazla işçi alını gerçekleştirecek. Salcomp iş birliği ile hayata geçirilecek olan bu fabrika yıllık olarak 5 milyon adet akıllı cep telefon üretimi kapasiyesine sahip olacak. 

Uzak mesafeli şarj cihazı Xiaomi Mi Air Charge'ı duyurduUzak mesafeli şarj cihazı Xiaomi Mi Air Charge'ı duyurdu

Haberimize konu olan bu yatırım ile ilgili Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu “Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye’de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz” dedi.

Liu sözlerini, “Xiaomi olarak en önemli önceliğimiz bulunduğumuz her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek. Bu sebeple Türkiye’nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye’de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim” diyerek tamamladı.

Üretim ile ilgili Salcomp Avrupa Direktörü David Chang “Türkiye’ye yeni teknolojiler kazandırabilmek ve Türk üreticisini pazarda bir adım daha öne taşıyabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu yatırım hepimiz için bir başlangıç. Bu topraklarda daha büyük işlerin altına imza atacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.


Xiaomi Mi 11 Pro afişi ortaya çıktıXiaomi Mi 11 Pro afişi ortaya çıktı
Xiaomi yeni akılı gözlüğüyle beyin hastalıklarını tedavi etmeyi amaçlıyorXiaomi yeni akılı gözlüğüyle beyin hastalıklarını tedavi etmeyi amaçlıyor
Xiaomi ABD hükümetine dava açtığı iddiaları karşısında resmi açıklama yaptıXiaomi ABD hükümetine dava açtığı iddiaları karşısında resmi açıklama yaptı

PAYLAŞ