Facebook, “Topluluk Yardımı” Özelliğini Türkiye’de Hayata Geçirdi - Haberler - indir.com

Facebook, “Topluluk Yardımı” Özelliğini Türkiye’de Hayata Geçirdi

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 53 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-04-10 17:34:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve günler sonra tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle tüm dünya el birliğiyle çalışmaya başladı. Hızla dünyaya yayılmaya devam eden korona virüs (COVID-19) salgınının etkilerini azaltmak için çalışmalara başlayan Facebook, Türkiye'deki insanların toplulukları içinde yardım istemelerini beya yardım tekliflerini çok kolay bir şekilde takip edebilmeleri için "Topluluk Yardımı" özelliğini aktif hale getirdi. 

İnsanların yaşlı komşularına yardım etmek için onların market alışverişlerini yapmak, ihtiyacı olanlara yemek dağıtımı yapmak ya da bununla beraber aynı zamanda bağış kampanyalarına katılmak gibi yardımlarda bulunabileceği Topluluk Yardımı'na facebook.com/covidsupport adresi üzerinden ya da Facebook’un geçtiğimiz günlerde Türkiye’de dahil olmak üzere 30’dan fazla ülkede kullanıma sunduğu "Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkez'nden" erişilebilecek. Teknoloji dünyasının lider isimlerinden Facebook, insanların doğal afetler sonrasında ihtiyaç duydukları yardıma ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla ilk olarak 2016 yılında Kriz Yardım Merkezi bünyesinde hayata geçirdiği "Topluluk Yardımı",  insanları harekete geçmeye ve acil ihtiyaçları için yardım almaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Facebook'a kullanıcı verilerini sızdıran Zoom mahkemelik oldu!Facebook'a kullanıcı verilerini sızdıran Zoom mahkemelik oldu!

Facebook'tan insanlara destek

Konuyla ilgili konuşan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür, şöyle dedi; "Salgının ortaya çıkmasından ve özellikle insanların sosyal mesafe kuralını uygulamaya başlamasından bu yana, birçok kişinin bağlantı kurmak ve yerel topluluklarını desteklemek için Facebook’a yöneldiğini gördük. Türkiye’de de risk grubunda olan ya da salgın ile en ön safta mücadele eden birçok insan, acil ihtiyaçlarını karşılamak ve destek almak için ‘Ev Hayat Dolu’ gibi Facebook topluluklarını aktif olarak kullanıyor. Bu durum, insanlara topluluk kurma gücünü misyonu haline getirmiş bir şirket olarak bize inanılmaz bir ilham verdi. ‘Topluluk Yardımı’ ile daha önce benzeri görülmemiş bu zor zamanlarda insanların en kolay şekilde yardım istemelerini ve yardım etmelerini sağlamayı umuyoruz. Önümüzdeki süreçte, insanların platformlarımız üzerinden en güncel bilgilere ve kendilerine yardımcı olacak içeriklere erişebilmelerini sağlamak ve onlara salgına karşı harekete geçmeleri için daha fazla yol sunmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz."

Facebook şirketinin, insanların ulusal ve küresel sağlık otoritelerinin en son güncellemelerine ve hastalıkların önlenmesiyle ilgili olarak en doğru içeriklere ve uygulamalara kolaylıkla ulaşabilmeleri adına geçtiğimiz günler içerisinde hayata geçirmiş olduğu "COVID-19 Bilgi Merkezi" ve Facebook ve Instagram’da çıkan öğretici açılır iletiler, şimdiye kadar 1 milyardan fazla insanı sağlık kuruluşlarının sunduğu kaynaklar ile bir araya getirdi. Facebook hayata geçirmiş olduğu bu plan ile beraber bu zor günlerde insanların birazda olsa işini kolaylaştırmak için adım atmış gibi gözüküyor. 

 


Facebook Messenger'ın yeni masaüstü uygulaması yayınlandı!Facebook Messenger'ın yeni masaüstü uygulaması yayınlandı!
Facebook'un Android sürümüne yeni özellikler geliyorFacebook'un Android sürümüne yeni özellikler geliyor
Facebook'un çiftler için geliştirdiği yeni mesajlaşma uygulaması Facebook'un çiftler için geliştirdiği yeni mesajlaşma uygulaması "Tuned"

PAYLAŞ