Instagram'da beğeni gizleme özelliği aktif! - Haberler - indir.com

Instagram'da beğeni gizleme özelliği aktif!

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 57 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-07-18 10:10:45
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Donanım

Bildiğiniz üzere Instagram bir süre önce, kullanıcıları fotoğraflarındaki beğeni sayısını gizleyeceğini açıklamıştı. Bu konuda iyileştirme çalışmaları yapan platform hazırlıkların son aşamasına geldi. Instagram bunu hem sahte beğenileri ortadan kaldırmak, hem de sosyal medyanın kullanıcılar üzerine yaratmış olduğu baskıyı ortadan kaldırmak için hayata geçirme kararı almıştı. 

Beğenilerin insanların hayatları haline gelmesini yavaş yavaş ortadan kaldırmak isteyen Instagram, gün itibariyle Avusturalya ve Japonya gibi bazı ülkelerde kullanıcıların fotoğraf paylaşımlarındaki beğeni sayısını gizleme güncellemesini sunmaya başladı.  

Instagram hikayelerine grup konuşma özelliği geliyorInstagram hikayelerine grup konuşma özelliği geliyor

Instagram'a Keşif ve Arama Odaklı Güncelleme Geldi!

Instagram’ın bu yeni sunmuş olduğu güncelleme ile birlikte kullanıcılar kişisel istekleri doğrultusunda, paylaşımlarının altında bulunan beğeni sayısının yerini isim ve ifadeyle değiştirebilecekler. Fotoğraf beğenilerini görmek isteyen kullanıcılar ise “Diğerleri” seçeneğine tıklayarak paylaşımlarını kaç kişinin beğendiğini rahatlıkla görüntüleyebilecek. 

Instagram kullanıcıların hikayesine odaklanıyor 

Instagram güncellemesi muhteşem yeniliklerle geliyor!

BBC’den gelen açıklamaya göre Instagram’ın sunmuş olduğu bu hizmet, bu hafta içerisinde Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya, ve Brezilya'da kullanıma açılacak. Konuyla ilgili olarak Instagram’ın Avusturalya ve Yeni Zelenda sorumlusu olan Mia Garlick, bu güncellemeyle birlikte kullanıcıların üzerinde oluşan beğeni baskısını ortadan kaldırmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Bu güncellemenin şirketin ölçüm araçlarını etkilemeyeceğini açıklayan Mia Garlik, bu sayede kullanıcıların beğeni sayısına değil, anlatmak istedikleri hikayelere daha kolay odaklanabileceklerini de vurguladı. 

Büyük güncelleme ile Instagram'a gelecek özellikler hangileri?

Instagram yöneticisi olan Adam Mosseri ise, konuyla ilgili olarak, güncellemeyi Kanada’da hizmete soktuklarında amaçlarının kullanıcılar arasında oluşan beğeni rekabetini ortadan kaldırarak stresi azaltmak olduğunu açıkladı. Mosseri, Instagram’ın amacının beğeni değil, kullanıcıların değer verdikleri insanlarla birlikte zaman geçirmek kullanılması gerektiğini ve amaçlarının kullanıcıları bu yönde motive etmek olduğunu dile getirdi. 

Sosyal meydanın günümüzde popüler bir araç olması yönünde yapılan bilimsel araştırmaların çoğunda da, kullanıcıların beğeni kaygısının bu tarz uygulamalarla arttığını ve bu durumun kişilerde öz güven eksikliğine neden olduğunu belirtiyor. Getirdiği bu güncellemeyle bu baskıyı azaltmak isteyen şirketin ise amacına ulaşıp ulaşamayacağını ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz. Instagram'ın kullanıcılarına yeni sunmaya başladığı bu özelliğin yakın zamanda uygulamanın kullanıldığı tüm ülkelerde aktif hale getirilmesi bekleniyor.

 

 


İlgili uygulamalar
Instagram gelişmiş engelleme sistemini duyurduInstagram gelişmiş engelleme sistemini duyurdu
Instagram yeni odaklama filtresini test ediyorInstagram yeni odaklama filtresini test ediyor

PAYLAŞ