Huawei Mate 30 Pro Ocak 2020'de Türkiye'de Satışta - Haberler - indir.com

Huawei Mate 30 Pro Ocak 2020'de Türkiye'de Satışta

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 20 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-23 14:29:02
Editör : Onur Köse
Kategori : Akıllı Telefonlar

Çinli telefon üreticisi Huawei’nin son amiral gemisi modeli olan Mate 30 Pro sahip olduğu özellikleri ve tasarımı ile dikkat çeken bir model olmuştu. ABD’nin Çin ile yaşamış olduğu ekonomik durumlardan ötürü Android servislerinden yoksun olarak gelen Mate 30 serisi için önemli bir gelişme yaşandı. Huawei Mate 30 Pro modelinin Türkiye pazarına geleceği tarih belli oldu. Açıklananlara göre Huawei Mate 30 Pro modelini Ocak 2020’de Türkiye’de satışta göreceğiz. Yüksek performanslı Kirin 990 işlemcisi ve yapay zeka destekli kamera yetenekleri ile oldukça beğenilen bu model, DxOMark’ta hem 4G hem de 5G modelinde ikinci sıraya yerleşmeyi başarmıştı.

Ocak 2020’de Türkiye’de satışta

Huawei P Smart Pro tanıtıldı!Huawei P Smart Pro tanıtıldı!

Sadece donanım özellikleri ile değil sunmuş olduğu şelale ekran deneyimi ile de oldukça beğenilen model dairesel bir kamera tasarım anlayışına sahip durumda. Huawei Mate 30 Pro modelinde 40 megapiksel Cine kamera, 40 MB Super Sensing kamera, 8 MP telefoto kamera ve 3 boyutlu derinlik algılama kamerası ile dörtlü bir sisteme sahip olarak geliyor. Oldukça iddialı kareler çekebilen bu model 4K 60 FPS ve 7680 FPS gibi ultra yavaş çekim yeteneklerine de sahip durumda. Video tarafında 51200 ISO değeri sunabilen bu model 4K’da düşük ışık ve ultra geniş açı gibi desteklere de sahip olarak geliyor. Huawei’nin telefoto kamera lensleri ile beraber 3x optik zoom, 5x hibrit zoom ve 30x dijital zoom imkanı bulunuyor. OIS ve AIS destekleri ile beraber Mate 30 serisi fotoğrafçılık tarafında öne çıkan yetenekli bir akıllı telefon oluyor.

Performans tarafında ise bu zamana kadar olan en gelişmiş Huawei işlemcisini görüyoruz. Kirin 990 ile gelen bu model yeni nesil yapay zeka desteğiyle üst seviye bir performans sunuyor. Çift çekirdekli NPU ve mikro NPU çekirdeğe sahip olan Da Vinci NPU mimarisini kullanıyor. Ayrıca bu işlemci Görüntü Sinyal İşlemcisi 5.0 destekliyor ve düşük ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraf ve videolarda performansı ciddi şekilde artırıyor.

Mate 30 Pro’da ayrıca 4500 mAh büyüklüğünde bir batarya görüyoruz. Bu batarya ise 40W kablolu ve 27W ise kablosuz hızlı şarjı destekliyor. Sunmuş olduğu özellikler ile oldukça beğenilen bu amiral gemisi modelinin artık ülkemiz için pazara giriş tarihi de belli oldu. Ancak henüz ülkemiz pazarında ne kadar bir fiyatla satışa çıkacağı belli olmuş değil. Fakat Premium bir amiral gemisi serisi olacağı için fiyatların yüksek çaplı olacağı düşünülüyor.


ABD yaptırımlarına rağmen Huawei rekor tanımıyorABD yaptırımlarına rağmen Huawei rekor tanımıyor
Huawei'den yeni dönen kameralı telefon patenti!Huawei'den yeni dönen kameralı telefon patenti!

PAYLAŞ