Apple tam 28 yıl aradan sonra CES 2020 fuarında - Haberler - indir.com

Apple tam 28 yıl aradan sonra CES 2020 fuarında

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 37 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-10 20:29:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Apple;'dan şaşırtan bir hamle geldi. Sürpriz bir karar ile beraber CES 2020 fuarına katılma kararı veren Apple, beklentileri geride bırakacak bir hareket yaptı. Şöyle ki şirket, kullanıcı gizliliği ile ilgili yapılacak bir yuvarlak masa toplantısında düşüncelerini paylaşacak. Genellikle her zaman kendi etkinliklerini yaparak ilgi toplamayı amaçlayan şirket, bu sebeple herhangi bir teknoloji etkinliğine ya da fuara katılmıyordu. Fakat artık bunun aksini gerçekleştirdi. Apple, tam 28 yıl sonra CES 2020 fuarına katılarak burada yer alacak. 

Apple en son 1992 yılında Newton adındaki taşınabilir cihaz platformunun tanıtımını CES 92 etkinliği kapsamında yapmıştı. Ardından Macworld Expo, WWDC, iPhone ve iPad adlı etkinlikler düzenlemeye başladı. Üstelik bu etkinliklerle oldukça büyük bir ilgi görmeyi de başardı. Hatta öyle ki teknoloji fuarları esnasında Apple'ın yeni reklam filmleri ya da tanıtımlar ile ilgiyi kaydırdığı biliniyor. Teknoloji devi CES 2020 etkinde herhangi bir açılış ya da konuşma yapmayacak. Yani etkinlikte Apple'dan bir ürün tanıtımı yapılmayacak. Apple'ın gizlilikten sorumlu kıdemli yöneticisi Jane Horvath'ın bir yuvarlak masa toplantısında kullanıcı gizliliği ile ilgili düşüncelerini ifade edeceği dile getirildi.

Apple, Intel'in mobil modem departmanını satın aldıApple, Intel'in mobil modem departmanını satın aldı

Son zamanlarda artan kullanıcı güvenliği sorunu nedeniyle Apple'ın bu fuara katılma kararını netleştirdiği düşünülüyor. Bu fuarın ardından Apple'ın artık farklı bir etkinlikte tekrar boy göstermesi beklenmiyor. Bildiğiniz üzere Apple, kullanıcıların gizliliğine ve güvenliğine son derece önem veren bir şirket. Bu konu hakkında yapılan çalışmalarda ve etkinliklerde yer alması da şirket adına önemli bir prestij sağlıyor. 

 

 


2019’un en iyi Apple uygulamaları belli oldu2019’un en iyi Apple uygulamaları belli oldu
Windows için Apple iCloud nasıl indirilir?Windows için Apple iCloud nasıl indirilir?
Yeniden tasarlanan Apple Mac Pro'nun satış tarihi resmileştiYeniden tasarlanan Apple Mac Pro'nun satış tarihi resmileşti

PAYLAŞ