Microsoft Teams Snapchat’e özel filtreleri kullanıcılarıyla buluşturuyor. Microsoft ve Snap’in yaptığı iş birliği neticesinde Teams kullanıcıları görüntülü gerçekleştirdiği görüşmelerde Snapchat’in sunduğu  popüler Lens seçeneği ile ortamı güzelleştirecek. 

Kullanıcıların kendini çizgi film karakterine dönüştürme ve arka planlarına farklı tasarımlar yerleştirme gibi özellikler bulunuyor. Ancak bu gibi durumda ciddi toplantılar esnasında filtreleri açık bırakılmamasını hatırlatmakta fayda var.

Snapchat ve Microsoft, Filtre kütüphanelerini düzenli şekilde yenilemelere giderek kullanıcılara da bu yeniliklerle farklı seçenekler sunacak. Teams kullanıcıları Video Efektleri seçeneği üzerinden Lens kullanımını aktif hale getirmesi ile hazır hale geliyor. Dağıtımı başlatılan filtrelerin önümüzdeki günler içerisinde kullanıcılara açılıp buluşması bekleniyor. 

Microsoft Teams Toplantıları Snapchat Filtreleriyle Gerçekleşebilecek

Snapchat filtreleri ilk kez Microsoft Teams’te entegre edilmiş değil

Snapchat’in Kamera Kiti sayesinde Lens teknolojilerinde Teams’e entegre edilmesi mümkün olan şekle getiriliyor. Microsoft daha önceki zamanlarda bu kiti Snapchat’in AR özelliklerini Flip adıyla karşımıza çıkan video öğrenme platformuna yerleştirmek için kullanmıştı. Video öğrenme programı Flip’te eğitimciler öğrencilerin çeşitli konu başlıkları üzerine birbirleri ile fikir tartışması yapması için öncü oluyor. Snapchat tarafından verilen bilgiler ışığında, entegrasyonun ardından Flip’te video paylaşma platformu yüzde  0 oranında arttı.

Microsoft Temas Snapchat birleşmesi ile kullanıcılara renkli ve çeşitli filtre getirmiş olsa da bunun için başka yollarda mevcuttu. Snapchat Camera masaüstü uygulaması sayesinde kullanıcılar üçüncü taraf uygulamalarda da Snapchat’in Lens olarak adlandırılan filtrelerine erişim sağlayabiliyordu. Fakat Snapchat’in Camera uygulaması bu yılın başları itibariyle  kapatılmıştı.

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME BÖLÜMÜ SON SINIF ÖĞRENCİSİ

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir