Xiaomi'nin ilk katlanabilir telefonunun çıkış tarihi belli oldu? - Haberler - indir.com

Xiaomi'nin ilk katlanabilir telefonunun çıkış tarihi belli oldu?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 27 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-04 17:30:02
Editör : Onur Köse
Kategori : Akıllı Telefonlar

Çin’in yükselen teknoloji şirketi olan Xiaomi cephesinden beklenen hamle geldi ve marka ilk katlanabilir telefon modelinin duyurusunu Qualcomm etkinliğinde gerçekleştirdi. Xiaomi cephesinden uzun bir süredir katlanabilir akıllı telefonu hakkında bir paylaşım yapılmamıştı. Ancak şirketin üzerinde çalıştığına kesin gözüyle bakılan model nihayet resmi olarak duyuruldu. Qualcomm’un etkinlik kapsamında Mi 10 modelinden sonra duyurulan ve tasarımı gösterilen model çok yakın bir zamanda geliyor. Direkt bir şekilde ise 2020 Ocak ayında tanıtılacağı ifade edilen Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefon modeli, dünyada bir ilke imza atmaya geliyor.

Xiaomi Katlanabilir Model Duyuruldu

Xiaomi Redmi Note 8 serisi başarısıyla parmak ısırtıyorXiaomi Redmi Note 8 serisi başarısıyla parmak ısırtıyor

Cihaz sahip olacağı iki noktadan katlanabilir yapısı ile dikkat çekiyor. Cihazın sunacağı teknik detay hakkında henüz bir bilgi verilmezken, işlemci gücü tarafında cihaza Snapdragon 865’in güç vermesi bekleniyor. Ön kamera ise motorlu sistem ile gövdeye entegre edilecek. Çin merkezli BOE imzalı esnek bir OLED ekran kullanılacağı ifade ediliyor.

Xiaomi’nin bir başka fütüristik akıllı telefon modeli olan Mi Mix Alpha modeli de tam 2813 dolara satılıyor. Bu noktada yüksek bir ihtimalle cihazın yüksek bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Katlanabilir akıllı telefon modellerinin yaygınlaşması ile beraber fiyatların ise daha alınabilir seviyelere düşmesi bekleniyor. Ancak başta Samsung’un Galaxy Fold ve Huawei’nin akıllı telefonları gibi diğer şirketlerin de oldukça yüksek fiyat etiketiyle katlanabilir modellerini satışa sunması bekleniyor. Bakalım bu model ne derece başarılı olacak göreceğiz.


Xiaomi kurucu ortağı istifa etti! Şimdi ne olacak?Xiaomi kurucu ortağı istifa etti! Şimdi ne olacak?
Xiaomi Mi Note 10 Türkiye fiyat beklentisi hayal kırıklığı yarattıXiaomi Mi Note 10 Türkiye fiyat beklentisi hayal kırıklığı yarattı

PAYLAŞ