Android’de, Chrome yeni ekran görüntüsü özelliği için çalışılıyor - Haberler - indir.com

Android’de, Chrome yeni ekran görüntüsü özelliği için çalışılıyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 52 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-30 19:00:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte, cihazların ‘ekran görüntüsü’ özelliği, birçok kişi tarafından sıkça kullanılıyor. Bu alanda şimdiye kadar, büyük etkiye sahip çok sayıda yenilik gördüğümüzü ise söyleyemeyiz. Ancak Google bu özellik için dikkat çekici bir adım atmaya hazırlanıyor. Android için Chrome ‘kayan ekran görüntüsü’ desteğine kavuşabilir.

Android’de, Chrome yeni ekran görüntüsü özelliği için çalışılıyor

Google tarafından ekran görüntüsü için yapılacak olan bu geliştirme ile; web sayfalarının tamamının ekran görüntüsü ile aktarılabilmesi gibi imkanlar sağlanması hedefleniyor. Ekrana sığmayan görüntülerin kaydırarak kaydedilebilmesi, ekran görüntüsü yeteneğinin daha işlevsel hale gelerek daha çok alan tek bir ekran görüntüsüne sığmış oluyor.

Google Play Store için karşılaştırma özelliğini test ediliyorGoogle Play Store için karşılaştırma özelliğini test ediliyor

Daha önce de Google bu özellik için çalıştı ancak istikrarlı bir deneyim sunan sistem henüz oluşturamadı. Şimdi ise Chrome ‘kayan ekran görüntüsü’ desteği üzerinde çalışmalar yapılarak daha önce denene bu özellik hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bu özellik için çalışmalar başarıya ulaşırsa, Android kullanıcılarına Chrome ile bu destek sunulacak. Ancak mevcut durumda bu özelliğin test edilebileceği bir versiyon yok.

Hazırlıkları yapılan bu özelliğin ilk hedefi, kullanıcılara uzun ekran görüntüleri alabilme imkanı sağlaması olacak. Ancak bunun dışında ne yetenekler ile geleceği ve diğer detaylar henüz bilinmiyor. Aynı zamanda Google’ın bu özelliği Android 11‘e getirmek için çalıştığı da biliniyor. Hatta yukarıdaki görsel, Android 11 için yapılan çalışmalardan sızdırıldı. Firma, aynı özelliği Chrome’a da getirerek tüm Android kullanıcılarına bu imkanı sağlamayı hedefliyor.PAYLAŞ