T-Soft sosyal medyada sohbet bazlı pazarlama platformunu yayımlandı - Haberler - indir.com

T-Soft sosyal medyada sohbet bazlı pazarlama platformunu yayımlandı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 9 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-11-17 20:01:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

HeloRobo, WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden müşterilerle sohbet etmenizi, ürünlerinizi tanıtmanızı ve bu ürünleri de hızlı bir şekilde satışa sunmanıza imkan tanır. WhatsApp ve Facebook Messenger uygulamasından müşterinizle sohbet etmenizi, ürünlerinizin tanıtımını yapmanızı ve bu ürünleri de hızlı bir şekilde satışa dönüştürmenize imkan tanıyan ve bu konu hakkında bir çözüm sunan HeloRobo, WhatsApp API’larını kullanarak satışlar gerçekleştirmenizi hedefliyor.

2018 yılında çalışmalarına başlanılan HeloRobo, içinde bulunduğumuz Kasım ayı itibariyle kullanıma sunuldu. T-Soft tarafından geliştirilen HeloRobo, yaklaşık iki yıl içerisinde geliştirilme sürecini tamamladı ve şu an için de 12 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Sosyal Medya Pazarlama Platformu olarak hizmet veren HeloRobo, şirketlere pek çok avantaj sunuyor. HeloRobo, aynı panel üzerinden aynı anda birden çok kişiyle mesajlaşma, görüşmekte olan müşteri daha önce T-Soft E-Ticaret sitesine kayıtlıysa geçmiş alışverişlerini görmedir. Yeni müşterilerinizi HeloRobo üzerinden T-Soft E-Ticaret sitesine üye olarak kaydetme ve e-ticaret sitenizdeki ürün katalogları içinden ürünleri seçme, fotoğraf ve aynı zamanda diğer detaylar ile beraber müşterilerinize gönderme, müşterinizin sepetine ürün ekleme ve sepetin son halini WhatsApp veya FB Messenger üzerinden müşterinizle paylaşma gibi özellikler de sunuyor. 

Müşterilerinin adres seçimini ve sepetini oynatma, ödeme için yönlendirme gibi servisleri de sunan HeloRobo aynı zamanda sipariş işlemlerinin de tamamlanmasının ardından, müşteriler için tek bir mesaj ile beraber sipariş sorgulama işlemlerinin her birini sorgulayabilirsiniz. Söz konusu bu mesajlara HelloRobo otomatik olarak cevap veriyor. 3 farklı aylık abonelik modeli olan paketler sunan HelloRobo, bu paketlerin satışı sayesinde gelir elde ediyor. 

HeloRobo tarafından sunulan paketlerin aylık 99 dolardan başlayan fiyatlara sahip olduğunu da eklemek gerekir. Şu an için ise sadece Türkiye'de hizmet veren HeloRobo, gelecekteki Ocak ayından bu yana uluslararası müşterilerine hizmet vermeye de başlayacak. Son olarak ise HeloRobo'nun 1 Ocak tarihinden itibaren 500 kullanıcıya ulaşmayı hedefleyerek çalışmalarına devam ediyor. T-Soft altı yapısını kullananların, WhatsApp Business API bağlantı bilgileri ile sisteme dahil olabildiği platformda farklı bir alt yapı kullananların da yararlanabildiğini belirtmekte fayda vardır.

PAYLAŞ