Firefox Voice ile sesle kontrol dönemi başlıyor - Haberler - indir.com

Firefox Voice ile sesle kontrol dönemi başlıyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 52 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-15 19:20:03
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Teknoloji

Gizlilik ve güvenliğe verdiği önemle bilinen Mozilla en popüler internet tarayıcıları arasında yer alan Firefox’a dikkat çekici yeni bir özellik daha ekliyor.

Sürekli gelişen tarayıcılar arasında olan Firefox daha çok gizliliğe düşkün kullanıcıların ilk tercihleri arasında gelse de, sunduğu özelliklerle kullanıcılarına pek çok kullanım kolaylığı sunuyor. Yeni özelliklerle ve servislerle sık sık gündeme gelen Firefox bu kez yep yeni bir hizmetle kullanıcılarının karşısına geçecek. “Voice” adı verilen hizmet kullanıcıların sadece sesli komutlar vererek internette gezinmesini sağlayacak. Yeni özelliğin test aşamasına başlayan Mozilla bu özelliği en kısa zamanda tüm kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Yeni özelliği YouTube üzerinden yayınladığı bir deneme videosuyla tanıtan şirket şimdiden dikkatleri üzerine çekti. Videoda sistem biraz ağır çalışıyor ancak özelliğin hala deneme aşamasında olduğunu da unutmamak gerek. Umarız Mozilla bu özelliği daha hızlı ve akışkan bir halde kullanıcı deneyimine açar. “Voice” özelliği kullanıcıların sesli komutlarla işlem yapmasını sağlıyor.

Firefox 70 ile sizi takip eden siteleri gösterecek

Bir internet sitesini açmaktan, internet sitesinde yapılacak işleme kadar her şeyi sesli komutla yapmayı sağlayan bu özellik Siri, Alexa ya da Google Asistan ile kurulan “soru – cevap” etkileşiminin de benzeri şekilde etkileşime girebiliyor. Güvenlik açısından herhangi bir tehlike barındırmadığı açıklanan özelliğin tam olarak ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor. Mozilla’nın Firefox için yeni sunacağı özellikler hakkında bilgi edindikçe sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.
İlgili uygulamalar

Firefox "Voice" Özelliği


PAYLAŞ