Elon Musk, kendi resmi Twitter hesabı üzerinden bu yıl için ödeme yapacağı vergi miktarını açıkladı. Ortaya çıkan rakam, elbette dünyanın en zengin insanı için oldukça yüksek bir seviyededir. 

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, TIME tarafından “Yılın Kişisi” olarak seçilen ve dünyanın en zengin insanı olma özelliğine sahip olan Elon Musk, Twitter’dan kısa süre önce “Merak edenler için bu yıl 11 milyar doların üzerinde vergi ödeyeceğim” açıklamasını yaptı. Bloomberg tarafından sunulan verilere bakıldığında Elon Musk, 243 milyar dolarlık bir kişisel servetin sahibidir. Musk’ı 195 milyar dolar ile Amazon’un emekliye ayrılan CEO’su Jeff Bezos takip ediyor. Üçüncü sıraya adını yazdıran kişi ise 165 miyar dolar serveti ile Bernard Arnault oldu. Dördüncü sıradaki isim ise 135 milyar dolar ile Microsoft’un emekli CEO’su Bill Gates olarak belirlendi.

6 1

Destiny 2 yapımcılarından NFT çıkışı!

Elon Musk, daha önce Türkiye hakkında da konuşmuştu

Cumhurbaşkanı, geçtiğimiz hafta Elon Musk ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı kapsamında tam olarak şunlardan söz edildi; “”Bu yılın ocak ayında Türksat 5A uydusunu uzaya fırlatmıştık. Aynı sene içerisinde iki uydu fırlatan ender ülkelerden biri olduk. Türksat 5A uydumuz fırlatıldığında çocuklarımızdan Türksat 5A’nın yani bir uydunun ve uzayın hayallerinde nasıl bir yer kapladığını resmetmelerini istedik. Evlatlarımızdan muhteşem geri dönüşler aldık. 5 binden fazla resim tarafımıza ulaştı. Her biri çok güçlü ve güzel hayallerin ürünü olan bu 5 bin resmi de bir dijital mekul yani NFT haline getirerek Türksat 5B’yi oluşturduk. İşte bu güzel ve gerçekten çok anlamlı NFT’yi size hediye etmek isterim. Çocuklarımızın gözlerinde oluşan pırıltı ileride Türkiye’nin uydu teknolojileri alanında, otonom teknolojiler alanında, yapay zekâ alanında, siber dünyada nerelerde olacağının ispatı niteliğindedir.” 

Elon Musk, belirtildiği üzere NFT hediyesi için Erdoğan’a teşekkürlerini sunarak uydunun gönderilmesini ve Türkiye ile gelecek dönem içerisinde pek çok şey yapmayı planladıklarını söyledi. Musk görüşme içerisinde Türkiye’yi ziyaret etmek istediğini de belirtti. Musk, daha önce de Türkiye’ye gelmiş ve Anıtkabir’e giderek Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını ziyaret etmişti. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One reply on “Elon Musk bu yıl için ödeyeceği vergi miktarını açıkladı”

  • Gülnur Etem
    20 Aralık 2021 at 18:11

    Ödeyeceği olmalı başlık