Apple hakkında çeşitli sızıntılar yapmasıyla bilinen Jon Pressor, teknoloji devinin bugün site üzerinden bir duyuru yapacağından söz etti. Duyuru kapsamında değerlendirme yapıldığında yeni MacBook Pro veya Mac Mini’nin gelebileceği düşünüldü. 

ABD merkezli teknoloji devi Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone akıllı cihazlardan MacBook’lara kadar pek çok ürünün tanıtımını yapmak için hazırlanıyor. Bugün şirket hakkında ortaya çıkan yeni bir sızıntı ise şirketin, 2023 yılında ilk yeni ürününü bugün tanıtabilir düşüncesini akıllara getirdi. 

Apple hakkında çeşitli sızıntılar yapmasıyla bilinen Jon Pressor, şirketin 17 Ocak Salı günü yani bugün web sitesi üzerinden yeni bir duyuru yapacağından söz etti. Aynı zamanda duyurunun Apple’ın kendi sitesi üzerinden yapılacağı dile getirildi. Şirket her yıl normalde Ocak ayını sakin geçiriyordu ancak sızıntı bilgilere göre bu yıl değişiklik yapılıyor. 

Yeni MacBook’lar veya Mac mini tanıtımı yapılabilir

yeni macbook pro modellerinin tanitimina az kaldi

Apple’ın neyin tanıtımını yapacağı hakkında henüz kesin bir bilgi yoktur. Fakat yapılan tahminler, yeni donanımların tanıtılabileceği yönündedir. Söz konusu bu ürünlerinde bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen MacBook Pro modelleri veya taşınabilir masaüstü bilgisayar Mac mini olabileceği düşünülüyor. Uzun bir süredir tanıtılması beklenen 14 ve 16 inçlik yeni MacBook Pro modelleri hakkında şu ana kadar pek .çok bilgi ortaya atıldı. Konu hakkında yapılan söylentiler, cihazların Ekim 2021 günü tanıtılanlar ile aynı tasarıma sahip olacağı gösteriliyor. Ancak bu noktada M2 Pro ve M2 Max çipleriyle performans iyileştirmeleri yapılabileceği düşünülüyor. 

Bir diğer açıdan düşünmek gerekirse Mac Mini’nin de önemli iyileştirmeler ile beraber gelmesi bekleniyor. Son dönemlerde ortaya çıkan bilgiler, söz konusu bu cihazın şu anki ile aynı tasarımı korumaya devam edeceği ancak yeni M2 çiplere sahip olacağı düşünülüyor. Giriş seviyesinde konumlandırılan bu modellerin M2’ye, yüksek seviyelerin ise M2 Pro’ya sahip olacağı düşünülüyor. Apple’ın, bugün yapılacak duyuruda yeni bir ürün tanıtıp tanıtılmayacağı konusunda henüz resmi bir bilgi elde edilmedi. Konuyla ilgili olarak elde edilen bilgiler şu an için bunlarla kısıtlıdır.

Çin otomobil markası Chery, elektrik geleceği için Türkiye ile önemli Bir ortaklığa imza attı

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir