Chery, Türkiye başta olmak üzere Avrupa pazarına açılmaya hazırlanıyor. Dünyanın en büyük batarya üreticisi olan CATL (Contemporary Amperex Technology Limited) ile anlaşarak elektrik üretimi için önemli bir adım attı. Taraflar; pazar tanıtımları, ürünler ve ticari bilgi kaynakları gibi çeşitli alanlarda iş birliği yapacak.

cin otomobil markasi chery elektrik gelecegi icin turkiye ile onemli bir ortakliga imza atti

Çin, önümüzdeki ilkbahar aylarında ise 1.6 litre benzinli motor ile donatılan üç farklı SUV modelini Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. Ülkemizde satılacak modeller arasında Omada 5, Tiggo 7 Pro ve 7 koltuklu orta boy SUV Tiggo 8 Pro’yu satışa sunacak.

Türkiye köprü görevi görüyor

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı, “Türkiye, hem Avrupa hemde Asya da yer alıyor. Ayrıca NATO üyesi ve AB adayı olmak üzere iki kimliğe sahip bir ülke. Büyüyen ekonomisi ve coğrafi avantajları sayesinde Chery için önemli bir stratejik pazar oldu ve Chery’in Avrupa pazarına girmesi için önemli bir köprü görevi görüyor.” ifadelerini kullandı.

Chery ülkemizde üretim yapmayı da planlıyor

Chery Türkiye Başkan Yardımcısının açıklamalarına göre şirketin Türkiye’deki planları satışla sınırlı kalmayacak. Türkiye’de ‘kazan-kazan stratejisi’ uygulayacaklarını belirten başkan yardımcısı, ülkemizde üretim tesisi kurmayı hedeflediklerini söyledi. 

‘Pazar payımızın çok hızlı artacağını düşünüyorum’ 

Türkiye stratejileri ile ilgili planlarını anlatan Chery Başkan Yardımcısı, Türkiye pazarında gelişmek için ilk adımı attık ve beş yıllık stratejimiz var. Kalitemize, hizmetimize ve ürünlerimize çok güveniyoruz. Çünkü Chery son 19 yıldır dünya pazarında önemli çalışmalara imza attı ve Çin de küresel pazar ihracatında birinci sırada yer alıyor. Dolayısıyla Türkiye’de pazar payımızın çok hızlı bir şekilde artacağına inanıyoruz. 

Başkan yardımcısı aynı zamanda Türkiye için uzun vadeli bir stratejiye sahip olduklarını vurgulayarak “Yerel kullanıcı ve ortaklarımız ile her zaman birlikte olacağız. Türkiye, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan çok önemli bir pazar yeri ve burası AB pazar yerlerine girebilmemiz için stratejik açıdan çok iyi bir yer.” ifadelerini kullandı.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir