Apple’ın kısa süre önce yayınladığı ve yaratıcı araçların yakın plan çekimlerinin yer aldığı iPad Pro reklamı, ağır metaforu nedeniyle eleştirilere neden oldu. Samsung, kendi alaycı reklamıyla tartışmalardan faydalanma fırsatını kaçırmadı. Şimdi de Xiaomi, farklı bir gerekçeyle mücadeleye dahil oluyor. Şirket, Hindistan’da yaklaşan bir telefon lansmanını tanıtmak için benzer bir reklam yaptı.

Xiaomi Salı günü X (eski adıyla Twitter) üzerinden, kurgusu itibariyle Apple’ın reklamına çok benzeyen bir video yayınladı. Ancak, ezilen nesneler yerine, ezme yüzeyi yarı yolda durmakta ve video “Ci” ve “Vi” harflerinin kırmızıyla vurgulandığı “Sinematik Vizyon” metniyle sona ermektedir. Bu harfler Xiaomi’nin gençlere yönelik akıllı telefon serisi olan “Civi” kelimesini oluşturuyor. Xiaomi’nin Civi telefonları şimdiye kadar Çin’e özeldi ve en son model Xiaomi Civi 4 Pro oldu.

Xiaomi Civi 4 Pro’nun Özellikleri

Resmi olarak onaylanmamış olsa da söylentilere göre Xiaomi 14 Civi, markanın Hindistan’daki ilk Civi telefonu olacak ve iddialara göre Civi 4 Pro’nun yeniden markalaştırılmış hali olacak. Eğer doğruysa, telefonun 120Hz yenileme hızına sahip 6,55 inç 1,5K (2750 x 1236 piksel) AMOLED ekrana sahip olmasını bekleyebiliriz.

Xiaomi Civi 4 Pro  Özellikleri
Xiaomi Civi 4 Pro Özellikleri

Cihaza güç veren LPDRR5X RAM ve UFS 4.0 depolama desteği ile Snapdragon 8s Gen 3 çip olacak. Kameralara gelince, arka tarafta 50MP ana, 50MP telefoto ve 12MP ultra geniş lens bulunurken, ön tarafta özçekimler için 32MP sensör olacak.Cihaz, 67W şarj desteğine sahip 4700mAh pil ile gelebilir ve kutudan çıkar çıkmaz Android 14 tabanlı HyperOS ile çalışacaktır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir