Popüler sohbet uygulaması WhatsApp, masaüstü sürüm için Aramalar sekmesi üzerinde test çalışmalarına başladı. Kullanıcılar bu özellik sayesinde arama geçmişini masaüstünde görebilecekler. 

WhatsApp uzun süredir masaüstü özelliğiyle de kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Ancak mobil için olan özelliklerin her biri masaüstü uygulamasında bulunmuyor ve bu durum her geçen gün artan masaüstü kullanıcılarının uygulamadan tam performans almalarını engelliyor. Firma bu durumun önüne geçebilmek için WhatsApp masaüstü uygulamasına Aramalar sekmesini getirmek için test sürecine başladı.

Android için WhatsApp indir

iOS için WhatsApp indir

WhatsApp masaüstü gelişiyor

Windows için WhatsApp uygulamasının masaüstü sürümü arama özelliğine sahip. Ancak masaüstü sürümde WhatsApp kullanıcılarının arama geçmişi özelliği bulunuyor. Bu durum, daha önce yapılan aramaların görünmemesine ve kısa yoldan herhangi birini aramanın önüne geçiyor. Şirket, WhatsApp arama geçmişinin masaüstü sürümünde de görüntülenmesi için yeni bir Aramalar sekmesi üzerine çalışıyor. WhatsApp masaüstü sürümüne gelecek olan Aramalar özelliği sayesinde kullanıcılar daha önceki görüşmeleri görüntüleyebilecekler. Aramalar sekmesi, uygulamanın kenarında yer alan çubuğun Sohbetler ve Durum sekmesinin ortasında yer alacak. 

Söz konusu bu yeni özelliğin, masaüstü beta 2.2246.0 sürümünde yer aldığı görüntülendi. Ancak söz konusu bu özelliğin henüz test aşamasında olmasından dolayı mobil cihazlarda olan bilgiler, masaüstü sürüm ile senkronize olmuyor. Aynı zamanda masaüstünden yapılan aramalar da mobil cihazlarda görüntülenmiyor. WABetaInfo, söz konusu bu sorunun ilerleyen süreçlerde şirketin yeni bir güncelleme sunarak çözmesi de bekleniyor. WhatsApp masaüstü sürümü için gelmesi beklenen Aramalar sekmesi şu an için test aşamasındadır. Yeni özelliğin kararlı sürüme ne zaman geçeceği henüz bilinmiyor. Bu özelliğin yanı sıra aynı zamanda ek olarak yine masaüstü sürüm için gizlilik alanında da yeni bir özellik test ediliyor. Söz konusu bu yeni gizlilik özelliği ekran kilidi olarak sunulacaktır. Bu özellik ile beraber WhatsApp Web kullanıcıları, artık şifre kullanabilecek ve bu şekilde daha güvenli bir kullanım elde edecek. Aksi halde bir kere açılan hesap, daima açık kalıyor. 

En iyi vlog telefonu HONOR 70 neler sunuyor?

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir