Oyuncu ekipmanları, oyunlardaki başarıyı doğrudan etkiliyor. Alınacak donanımlarda dikkat edilmesi gerekenlere SteelSeries’den özel değerlendirme geldi. İşte Oyuncu klavyesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Oyun ekosistemi her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Oyuncuların başarısını arttıracak olan özelliklere göre şekillendirilen donanımlar, oyuncuların performansını arttırırken uzun oyun saatlerinde ergonomik bir kullanım sunuyor. Donanım alanının önde gelen markalarından birisi olan SteelSeries, oyuncu klavyesi satın alacak oyuncular için önerilerde bulundu. SteelSeries Ülke Müdürü İlkay Tepe tarafından yapılan açıklamalarda klavye alınırken dikkat edilmesi gereken özelliklere dikkat çekildi.

İlginizi çekebilir: Oyun oynamanın oyunculara sağladığı 5 fayda

İşte Oyuncu klavyesi alırken dikkat edilecek kriterler

Switch türleri

Switch çoğu oyuncunun klavye seçimlerinde es geçtiği noktalardan birisi. Bu duruma ilk olarak vurgu yapan İlkay Tepe, reaksiyon hızı için doğru Switch türünün seçilmesi gerektiğini vurguladı. SteelSeries oyuncuların kendine özel klavye kullanması adına ise bu konuda seçenekler sunuyor. Seçenekler ise şöyle; kırmızı mekanik, kahverengi mekanik, mavi mekanik, hibrit mekanik ve membran. 

Kablo tipi

Klavyelerde kablosuz modeller ön plana çıksa da mini modeller çok daha uygun seçenekler olabiliyor. Apex 9 Mini gibi farklı modellerin yer aldığı sektörde, oyuncular özelleştirilmiş seçeneklerle oyun hakimiyetini sağlayabiliyor. Kablosuz klavyelerde yüksek bağlantı hızı ve kesintisiz bağlantının olması gerektiğini vurgulayan İlkay Tepe, oyuncuların bu konuda yapacağı doğru seçimlerin oyundaki performansa doğrudan etki edeceğini ifade etti.

oyuncu klavyesi alirken dikkat edilmesi gerekenler
Apex Mini 9

Dayanıklılık

Uzun süre kullanılan klavyelerde oyuncuların dayanıklı seçimler yapması önemli. Aksi halde kısa süren klavye kullanım süreleri ile sürekli yeni bir satın alma gerekebilir. Dayanıklı materyallerden üretilen modeller, kullanıcıların uzun süre aynı klavyeyi kullanmasını sağlıyor.

Ergonomik Yapı

Oyuncu klavyesinde dikkat edilecek son detay ise ergonomik yapı. Oyun oynarken sabit pozisyonda kalan oyuncular, dayanıklı ve ergonomik olmayan modellerde sağlık sorunları yaşayabilir. Parmak, bilek ve kolları destekleyecek olan klavyeler kullanımı kolaylaştırdığı gibi oyuncu sağlığını da koruyor.

Arda Editör

Yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir