Microsoft, yapay zekâ robotu ChatGPT’yi Teams’e getiriyor. Konuyla ilgili tüm detaylar! 

microsoft chatgptyi uygulamalarina eklemeye basliyor ucreti belli oldu

Microsoft Corporation, ABD merkezli çok uluslu bir teknoloji şirketidir. Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştirir. Microsoft şirkegtinin en çok bilinen yazılımları Microsoft Windows ve MS-DOS işletim sistemi aileleridir. Microsoft Office paketi, Bing adlı arama motoru, Internet Explorer ve Edge web tarayıcılarıdır.

Microsoft, ChatGPT’yi bünyesine dahil ediyor

Microsoft, 2016 itibari ile dünyanın en büyük yazılım geliştiricisi ve dünyanın en değerli şirketlerinden birisidir. Şirketin adı mikrobilgisayar ve yazılım sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelmektedir. Microsoft, Silikon vadisini kasıp kavuran yapay zekalı sohbet robotunu toplantıları basitleştirmek için kullanmaktadır. ChatGPT tarafından desteklenen premium Teams mesajlaşma hizmetini kullanıma sundu. Microsoft bu ayın başlarında OpenAl’ye milyarlarca dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı. Microsoft ChatGPT’nin teknolojisini ürünlerinin hepsinde daha fazla rekabet için zemin hazırladığını ifade etti.

Aboneler yoğun zamanlarda ChatCPT’ye erişim, daha hızlı yanıtlar ve yeni özelliklere ve iyileştirmelere öncelikli erişim elde edecek. Microsoft şirketi, büyük olasılıkla önümüzdeki haftalarda bekleme listesindeki kişileri davet edip erişimini genişletecektir. Ayrıca yakından takip ederek daha fazla bölgeye yayacak. Microsoft, premium hizmetin Haziran ayında aylık 7 $ olacağını ve Temmuz ayında 10 $’a yükseleceğini söyledi.

OpenAI’ye ait ChatGPT otomatik toplantı notları oluşturacak, görevler önerecek ve Teams kullanıcıları için toplantı şablonları oluşturmaya yardımcı olacak. Bu ayın başlarında OpenAI’ye milyarlarca dolarlık bir yatırım yaptığını açıklayan Microsoft, ChatGPT’nin teknolojisini tüm ürünlerine eklemeyi hedeflediğini ve rakibi Alphabet’in Google’ı ile daha fazla rekabet için zemin hazırladığını söyledi. Birçok farklı alanda hizmet verebilen ChatGPT, giderek daha büyük teknoloji şirketinin kaynaklarını yönlendirdiği bir alan olan üretken yapay zekânın ön saflarında yer alıyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir