Yerli mobil oyun şirketi olan Manc Games sektörün önde gelen şirketlerinden olan GEM Digital’den yatırım aldı. Yatırım tutarı 50 milyon dolar olarak açıklandı.

Manc Games CEO’su olarak görev yapan ve şirket kurucusu da olan Halit Emre Aydın, önemli bir yatırım aldı. Şirketin oyun içi token olarak geliştirdiği Mancium, kısa süre içerisinde büyük ilgi gördü. Gösterilen bu ilgi yeni bir yatırımı da beraberinde getirdi.

Boğaziçi Ventures Perculus’a yatırım yaptı

GEM Dijital’den Manc Games’e yatırım

Manc
Manc Games

Piyasaya sürdüğü oyunlar ile 3 milyon indirmeye aşmayı başaran ve kendi token sistemi ile dikkat çeken Manc Games, GEM Dijital Limited’den 50 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan ve yatırımın önemine değinen Manc kurucusu ve CEO’su Halit Emre Aydın; “GEM’in işbirliği, Manc’ı küresel bir oyun şirketi olmaya bir adım daha yaklaştıracak. Sadece mobil oyun uygulaması sektöründe değil, bütün oyun ekosisteminde küresel bir firma olma hedefimize bir adım daha yaklaştık” dedi.

Yatırım şirketi güçlendirecek

Yeni yatırım piyasaya sürülecek yeni oyunlarda ve Mancium Token projesinde değerlendirilecek. Şu anda 10 merkezi borsada listelenen token, yeni yatırımların ardından daha fazla borsada yer almaya başlayacak. Metaverse ve blockchain teknolojisi ile geliştirilen oyunlar, kripto para ve tokenlere ilgi duyan kullanıcıların dikkatini çekiyor. Geleceğim oyun ekosistemi olarak kabul edilen bu tür sayesinde Manc Games büyümesini hızlandırabilir.

Hakan Editör

Yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir