Google bir süredir ilk katlanabilir telefonu olan Pixel Fold üzerinde çalışıyor. Peki cihazın tasarımı ve özellikleri nasıl olacak? İşte detaylar;

Google Pixel Fold hakkında ilk sızıntılar

Google kısa süre önce dünya çapında Pixel 7 ve Pixel 7 Pro amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürdü. Şu anda Google Pixel Fold adlı ilk katlanabilir telefonu üzerinde çalıştığı söyleniyor.

FrontPageTech yeni bir rapor, yaklaşmakta olan Pixel Fold tasarımını ortaya koyuyor. cihazın beklenen fiyatından ve çıkış tarihinden de bahsediliyor ancak ne yazık ki, özellikleri ilgili bir bilgi şu an için mevcut değil.

Google Pixel Fold görüntüleri, OPPO Find N gibi daha büyük ve daha küçük bir tasarıma sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle cebinizde kolay taşıyabileceğiniz kompakt bir telefon olacak. Aşağıdaki görsellerden de görülebileceği gibi cihaz, mevcut Pixel 7 serisine benzer içi boş bir tasarıma sahip içeride katlanabilir ekrana ve arkasında yatay bir kamera bulunuyor. İşte Google Pixel Fold;

google pixel foldun tasarimi sizdirildi 1

Google’ın ilk katlanır telefonu: Google Pixel Fold

Kapak tarafında 9.5 megapiksel ön kameraya bulunuyor. İçeride başka bir 9.5MP selfie kamerası var. Görüntüler, katlanabilir iç ekranın dört tarafında da kalın çerçevelere sahip olacağını gösteriyor. Kaynağa göre cihazın iki prototipi bulunuyor. Bunlardan biri yerleşik kamera biri yerleşik kamera modülü.

Cihazın üst ve alt kenarları hoparlörlerle çevrili. Sağ kenarda, parmak izi sensörlü birleşik bir güç düğmesi var. Ayrıca Altta bir USB-C bağlantı noktası var. Arka tarafta, kamera bandı ise yuvarlatılmış kenarlara sahip olduğu için Pixel 7 serisi benzemiyor. Cihaz çift kamera kurulumuna ve çift LED flaş bulunuyor.

Yeni raporlar, “Felix” kod adlı bir Google cihazının Pixel Fold olarak başlatılacağını iddia ediyor. Fiyatıyla ilgili söylentiler cihazın 1.799 dolar fiyat etiketine sahip olacağını ortaya koyuyor. İddialar doğruysa Google, Mayıs 2023’te düzenleyeceği bir sonraki geliştirici konferansında Pixel Fold’u tanıtacak.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir