YouTube, platforma özel emojileri kullanılabilir hale getirdi. YouTube emojisi, Twitch’in özel emojisine benziyor ve artık oyunculara odaklanıyor. İşte detaylar;

Çocuklar için faydalı 6 Youtube kanalı

Dünyanın en popüler çevrimiçi video ve canlı yayın platformu YouTube için yeni bir özellik geliştirildi. Bu özellik, kullanıcıların tıpkı Twitch’te yaptıkları gibi YouTube’a özel emojileri kullanmalarına olanak tanıyacak.

YouTube için oluşturulan emojilere “YouTube ifadeleri” adı verildi. Canlı yayınlar sırasında ve videolara yorum yapılırken kullanılabilen özellik, emojilerin olduğu yere eklenen “YouTube” başlığı altında yer alıyor. Kullanıcılar yorum yaparken bu yeni emojileri kullanabilir.

Özel emojiniz YouTube’da şu şekilde görünecek;

youtube twitchteki bir ozelligi entegre etti

YouTube özel emojisinin bazı özel kodları vardır. Örneğin, “Yorum Ekle” bölümünde:
YT:yazarsanız YouTube logolu bir emoji getirecektir. YouTube şu anda çoğunlukla oyunla ilgili emojiler yapıyor ve gelecekte daha fazla kategori için özel emojiler oluşturacağını söylüyor. YouTube’a özel emojiler artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Özel emojilere mobil uygulama ve web versiyonu üzerinden erişilebiliyor.

Sosyal medya platformlarının birbirlerine benzer özellikler getirmesi son dönemlerde sıklıkla karşımıza çıkan bir durum olsa da kullanıcılar bu noktada ikiye bölünüyor. Bazı kullanıcılar beğendikleri özellikleri çeşitli platfomlarda kullanmaktan mutlu olurken, bazı kullanıcılar da platformları birbirinden ayıran özelliklerin olmadığını düşünüyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube’un bu hamlesi kullanıcı deneyimini nasıl etikeler? Görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir