Alesta yatırımın yeni ortaklığı ile , Lipozomlar üzerine yüksek teknoloji geliştiren Ciel Laboratories, ilk turda Alesta Yatırım’dan 5,64 milyon TL değerlemesi üzerinden yatırım desteği aldı.

Lipit veziküller üzerine yüksek teknoloji geliştiren ve ilk çalışmaları kozmetik alanında uygulayan Ciel Laboratories, Lipozomal enkapsülasyon yöntemiyle ilaç etken maddeleri, gıda takviyeleri veya kozmetik maddelerinin yüksek verimle hedefine ulaşmasını sağlıyor. Dermokozmetik ürünlerinden az zamanda beklenen etkinin almasına yardımcı olan, firma bünyesinde gerçekleşecek know how metot ile ülkemizde ilk üretici olma hedefindeki Ciel Laboratories, yenilikçi kozmetik formülasyon tasarımı ve üretimi gerçekleştirmektedir.

Ciel Laboratories kurucu ortağı açıklama yaptı

Ciel Laboratories kurucu ortağı Sezai Kaya aldıkları yeni yatırımla ilgili olarak verdiği açıklamada “Farmasötik teknoloji ve mühendislik ilkeleri ile geliştirdiğimiz proseslerle; lipozom üretimini ulaşılabilir ve farklı sektör dikeylerine uyarlanabilir hale getireceğiz. Hedefimiz inovatif, teknolojik ve sürdürülebilir hammaddeler ile anılmak, Türkiye’de lipozomal hammadde üreticilerinde öncü olmak ve ülkemizi dünyada temsil etmektir. Ciel Laboratories birçok teknoloji girişimi gibi oldukça çetin bir yola çıkmıştır. Bir Ar-Ge girişiminin ihtiyacı olan pilot ölçek ekipman, proses geliştirme, uygulama ve analiz süreci giderleri için gerekli finansman aldığımız yatırım sayesinde karşılanacak, bilime ve üretime daha çok odaklanmamızı sağlayacaktır. Daha önemlisi ise Escort Teknoloji – Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş.’nin ‘’Verdiğiniz emekleri görüyoruz ve sizi destekliyoruz.’’ yaklaşımıdır. Bu iştirak, destekleyici yaklaşımıyla birlikte potansiyelimizi performansa dönüştürmede en büyük motivasyon kaynaklarımızdan biridir.” ifadelerine yer verildi.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir