Çinli üretici Xiaomi’nin yeni ürün geliştirmeleri devam ediyor. Şimdi ise gündeme yeni Xiaomi 13 serisi geldi. Amiral gemisi ailesi olan Xiaomi 12 modeli serisi 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyordu. Daha sonra ise şirketin iddialı cihazları 12S, 12S Pro ve 12S Ultra modelleri dahil oldu. Şirketin bu modeller sonrasında piyasaya süreceği Xiaomi 13 serisi üzerinde çalışmalar devam ederken, detaylarda karşımıza gelmeye devam ediyor. Kaynaklara göre Xiaomi 13 serisinde Qualcomm imzalı işlemciler göreceğiz. Serinin en üst modelinde ise henüz tanıtımı gerçekleşmeyen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin yer alacağı iddia ediliyor. Xiaomi modellerde tek hücreli pil yer alacak ve 100W hızlı şarj desteği de olacak. Şirketin şuan için en yüksek hızlı şarjı iki hücreli altyapıda sunduğunu ve tek hücreli şarjın ne gibi avantajı olacağı henüz bilinmiyor.

Xiaomi 13 serisi hakkında yeni detaylar

Xiaomi 12 serisine 50W kablosuz şarj koyacağı belirtilen Xiaomi, şarj noktasında Surge P1 güç yönetim çipinin yenisini kullanacak. Bu yeni çip ise şarj sürecindeki verimi ve güvenliği daha iyi hale getirecek. Xiaomi 12T Pro modelinin de gelmesi beklenirken, bu modelin arka tarafında ise 200 megapiksellik sensör kullanılması bekleniyor. Kamera da Leica imzalı lens taşıması beklenirken işlemci tarafında ise Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisini göreceğiz. Amiral gemisi bu modelde 120W hızlı şarj destekli 5000 mAh pil yer alacak. 120 Hz OLED ekran ile akıcı bir ekran paneli sunacakken modelin nitekim uygun fiyatlı olacağı iddia ediliyor.

Bu serinin altında ise Xiaomi 12T yer alacak. Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisi ile 8/12 GB RAM + 128 GB 256 GB olarak varyasyonları göreceğiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir