Çin merkezli akıllı cihaz üreticilerinden Xiaomi, kamera konusunda Leica ile ortaklık gerçekleştirdi. Bu ortaklığın ilk ürünü ise Xiaomi 12 Ultra olacak. Bilindiği üzere Xiaomi 12 serisi, 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor.

Bu modellerin en üstüne temmuz ayı içerisinde Xiaomi 12 Ultra modeli de dahil olacak. Cihazın arka kısmında ikonik kırmızı renkli Leica logosu yer alacak. Konuyla ilgili yapılan yeni sızıntılara göre ise 6,7 inç 120 Hz QHD+ AMOLED ekran özelliğine sahip olacak ve cihaz gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 8 / 12 GB RAM’den alacak. 256 GB / 512 G UFS3.1 depolama özelliği ile geleceği dile getirilen 12 Ultra, ön kısmında deliğinde 20 megapiksel selfie kameraya sahip olacak. Cihazın arka kısmındaki yuvarlak yapılı büyük kamera modülünde ise OIS’e sahip 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 48 megapiksel 5x periskop + ToF sensörü bir araya geliyor.

Cihazın arkada otomatik netleme donanımına da sahip olan amiral gemisi, sağlam kaynaklardan elde edilen bilgilere göre 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj destekli 4.800 mAh pil özelliğine sahiptir. Cihaz kutusundan Android 12 ile MIUI 13 ile çıkacak. Xiaomi 12 Ultra modelinin Türkiye’de satışa sunulması pek de mümkün gözükmüyor. Bu durum fiyatından dolayı bu şekildedir. Hatırlatmak gerekirse, Türkiye’de 12 için 20.999 TL, üstteki 12 Pro içinse tam 24.999 TL ödeme yapılması bekleniyor. 

Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor. Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” dedi.

Konu hakkında konuşan Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise, “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı. Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti. 

En güvenilir kripto para birimi Bitcoin nasıl satın alınır?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir