Windows 11 işletim sistemi tanıtımında en çok dikkat çeken yeniliklerden bir tanesi Android uygulama desteği olmuştu. Kullanıma sunulduktan sonra bu özelliği devreye almayan Microsoft, şimdi 21 ülkede daha Windows 11 kullanıcılarının Android uygulama desteğini alabileceğini duyurdu. WSA adı verilen sistem üzerinden Android uygulama desteği elde edebilecek kullanıcılar, Windows 11 işletim sistemlerinde WSA’yı indirebilecek.

Windows 11 Android uygulama özelliği duyuruldu

Windows 11’de Android deneyimi başlıyor

Microsoft’un 21 ülkede daha Android desteğini kullanıma sunması, önemli bir aşama olarak kabul ediliyor. Bu bakımdan bir sonraki dönemde daha fazla ülkede ve belki Türkiye’de de Android uygulamalarının kullanılabilmesi mümkün olacak. Mevcut özellikten yararlanmak isteyen kullanıcıların belirli sistem gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Yapılan resmi açıklamaya göre sistem gereksinimleri şöyle;

  • En az 8 GB RAM (16 GB önerilir)
  • SSD (katı hal sürücüsü)
  • Intel Core i3 8. nesil veya üstü
  • Sanal Makine Platformu ayarının etkinleştirilmesi

Windows 11’de Android uygulama desteği nasıl etkinleştirilir?

Açıklamalarda özelliğin nasıl etkinleştirileceği de açıklandı. Buna göre kullanıcıların Microsoft Store’u açması, Amazon App Store ve Android için Windows Alt Sistemi’ni (WSA) indirmesi yeterli olacak.

İlgili özelliğini kullanıma açıldığı ülkeler ise şöyle; Andora, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Cebelitarık, İrlanda, Man Adası, İtalya, Japonya, Jersey, Lihtenştayn, Lüksemburg, Monako, San Marino, İspanya, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Vatikan.

Arda Editör

Yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir