Stockholm’de teknoloji sistemleri odağında yeni bir yatırım yaptığını açıklayan Volvo, elektrik dönüşümünü bu tarz parçalar ile beraber destekliyor. Elektrik dönüşümünde ise vites artıran Volvo, İsveç’in başkentinin merkezinde bir teknoloji merkezine yatırımda bulunacak. Bu şekilde ise Stockholm’deki aktivitelerini genişletme kararı aldığını dile getirdi. 

Marka, aynı zamanda bu teknoloji merkezi ile yazılım mühendisliği, veri bilimi ve analitiği, ürün yönetimi, çevrimiçi iş ve kullanıcı deneyimi alanlarında 700’ün üzerinde profesyonele iş imkanı sağlıyor. Teknoloji merkezinin, Volvo’un şu an Stockholm şehir merkezinde yer alan yapılanmanın bir uzantısı olacağı da görülüyor. Merkezi şirketin devam eden dönüşümünde büyük öneme sahip olan çevrimiçi satış ve yazılım ürünü olan geliştirme ile ilgili yetkinliği üzerine inşa edilecek. Söz konusu bu genişleme, yanı sıra, tüm otomobillerin en az yarısını çevrimiçi satma ve tüm yazılımların en az yarısını şirket içerisinde geliştirme konusundaki gelecek on yılın ilk yarısına yönelik hedeflerini de destekleyecek. 

Xiaomi Mi Band 7 yolda

Volvo, teknolojiyi sürdürülebilir olarak çalışmalarına dahil ediyor

2

Teknoloji merkezi hakkında konuşan markanın Kurumsal İşlevler Başkanı Hanna Fager; “Doğru yetkinliğe ve değerlere sahip insanlar, hedeflerimiz için büyük öneme sahip. Bu nedenle yeni teknoloji merkezimizi Stockholm’de kuruyoruz Stockholm, teknoloji yeteneklerinin kalbinin attığı bir konum ve dünyanın her yerinden insanları çekmek için yenilikçi, yaratıcı ve işbirlikçi bir iş yeri yaratmak istiyoruz. Süreç başladı ve şu an şirketimizi ileriye taşımaya yardımcı olabilecek yeni ekip üyeleri arıyoruz. Otomobillerimizi teknoloji aracılığıyla daha güvenli ve elektrikliye geçiş yoluyla daha sürdürülebilir hale getirmenin ötesinde, otomobil sahibi olma kavramını benzersiz bir tüketici deneyimi aracılığıyla daha kişisel olacak şekilde temelden değiştirmek istiyoruz.” şeklinde konuşan Volvo Cars Baş Ürün Sorumlusu Henrik Green şunları ekledi; “Bu nedenle ürün ve teknolojiye yatırım yapıyor ve ürün yönetiminden yazılım mühendisliğine ve kullanıcı deneyimine kadar her alanda özel yetenekleri bünyemize katmak için Stockholm’de genişliyoruz.” ifadelerine yer verdi. Volvo, hem çevrimiçi hedeflerine ulaşmak hem de otomobillerin geleneksel otomotiv özelliklerinden ziyade daha fazla yazılımla şekillendirildiği için bu ihtiyacı kendi bünyesinde geliştirmeye devam ediyor. 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir