Uber kullanıcılarını gidecekleri yere götürebilecek ulaşım araçlarını bulma, çağırma  gibi hizmet veren bir yolcu taşıma uygulamasıdır. Gideceğiniz konum daha önceden uygulamaya yazıldığı için şoföre tarif etmekle uğraşmanıza gerek kalmadan yolculuğunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Kullanıcı gitmek istediği aracın taksi, lüks araç ya da herhangi bir araç olarak seçimini yapabiliyor.Uber kullanıcılarına  kredi kartı ile ödeme imkanı da sunar.

stronguber taksi adanadastrong 1

Uber Taksi Adana’da kullanıma başlıyor

Uber farklı alanlarda çalışma gösterse bile ülkemizde faaliyet gösteren sadece sarı taksi çağırma uygulaması olarak kullanılan Uber Taksi uygulamasıdır. Bugün 70 ülkede kullanımda olan Uber Taksi 2014’ten beri İstanbul’dan kullanılmaktadır. İstanbul’dan sonra en yeni olarak Adana’ya sunuldu. Şu anda Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir’de kullanımda olan Uber Taksi Adana’da kullanıma başladı.

Uber uygulaması nasıl kullanılır

1- Uber uygulamasını telefonunuza indirin.

2-  Uygulamada “Nereye?” kutusuna varış noktasını girin ve Taksi’yi seçin.

Çağırdığınız araca binmeden önce bilgilerini uygulamadan kontrol etmeyi unutmayın.

3.Ödemeniz uygulamaya kayıtlı ödeme yönteminizden kesilir.

Uber Türkiyedeki beşinci ili olan Adana’ya gelişini kutlamak için tüm kullanıcılarına yalnızca Adana’da geçerli 70 TL’ye kadar bir adet ücretsiz Uber Taksi yolculuğu hediye ediyor. Bu hediyeden yararlanabilmek için uygulamaya girdiğinde Promosyonlar alanına MERHABAADANA kodunu yazmanız yeterli olacaktır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir