Revel Games, gündelik bulmaca oyunları alanında daha anlamlı ve dikkat çekici oyunlar yapmak amacıyla başlattığı stüdyosuna 4,5 milyon dolarlık tohum yatırım da bulundu.  

İstanbul, Türkiye, 15 Mart 2022 – Mobil oyun şirketi Revel Games 4,5 milyon dolarlık bir erken aşama yatırım turu kapattı. Yatırım turuna küresel çevrimiçi oyun geliştiricisi ve yayıncısı Garena liderlik ederken, Metaverse Platformu Sandbox kurucuları Sebastien Borget ve Arthur Madrid’in yanı sıra Akın Babayiğit, Ümit Boncukçu, Tolga Şen, Melih Ödemiş, Bora Uygun, Fırat Kalsın, Kenan Yılmaz, Erinç Özada, Selin Dilmener, Tom Hammond, Uğur Şeker, Tolga Esin, Murat Coşkun, Ahmet Dik, Scott Wood, Barış Alnıaçık ve Kenny Carvalho gibi melek yatırımcılar katıldı.

Ford, elektrikli araçlarının duyurusunu yaptı

Ekip, oyuncular için daha anlamlı ve dikkat çekici oyun deneyimleri sunmak amacıyla yaratıcılığa ve teknolojik öğeleri birleştirerek gündelik olarak bulmaca türünde yeni oyunlar geliştirmeyi amaçlıyor. Deneyimli be uzman bir ekip ile uzun ömürlü, birinci sınıf mobil oyunlar yaratmak adına hazırlıklara başladı. Bu yatırım turu, Revel Games için bir ilk olma özelliği taşıyor. Revel Games Kurucu Ortağı Ayşe İnal, “Önceliğimiz ve tutkumuz güzel bir takım oluşturmak ve oyuncular için yenilikçi oyun deneyimleri yaratmak. Yatırımcılarımızın bize duyduğu güven hepimiz için heyecan verici.”

Revel Games, teknoloji ve online oyun sektöründe tecrübeli Ayşe İnal, Aycan Aracı, Emre Pehlevan ve Alican Hasırcı tarafından 2021 yılında kuruldu. Zynga, Peak Games ve Gripati dahil olmak üzere en iyi çevrimiçi oyun şirketlerinde de çalışmış olan kurucu ekibin tüm üyeleri oyun yaratma ve farklı girişimler konusunda deneyime sahip.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir