Digital Chat Station’dan (DCS) gelen yeni bir ipucuna göre, OnePlus bir sonraki amiral gemisi için performans, pil ömrü ve kamera iyileştirmelerine odaklanacak.

DCS, OnePlus 13’ün Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemciyi kullanan ilk akıllı telefonlardan biri olabileceğini öne sürüyor. Xiaomi 15 serisinin bu yeni SoC’yi piyasaya süren ilk telefon olması beklense de, OnePlus 13 kısa bir süre sonra onu takip edebilir.

OnePlus 13 ve Ace 3 Pro: Yeni Amiral Gemilerinden Beklentiler!

OnePlus 13’ün yeni bir tek noktalı ultrasonik parmak izi sensörüne ve gelişmiş silikon anot pil teknolojisine sahip olacağı belirtiliyor. DCS, bataryanın “büyük bir kapasiteye” sahip olduğunu öne sürüyor, bu nedenle OnePlus 12’den daha büyük olmasını bekleyebiliriz. Sızıntı ayrıca telefonun büyük bir ekrana, muhtemelen hafif kavisli 6,8 inç 2K LTPO OLED panele sahip olacağını gösteriyor.

OnePlus 13 ve Ace 3 Pro: Yeni Amiral Gemilerinden Beklentiler
OnePlus 13 ve Ace 3 Pro: Yeni Amiral Gemilerinden Beklentiler

Kamera sisteminin de bir yükseltme alması bekleniyor. Ayrıntılardan yoksun olsa da DCS, geliştirilmiş periskop lensli üçlü kamera kurulumundan bahsediyor. Ek olarak, bir kullanıcının telefon için IP68 derecesi hakkındaki yorumuna yanıt olarak, ihbarcı onaylanmamasına rağmen su geçirmezlik testlerinin “yapıldığını” belirtti.

OnePlus 13’ün yanı sıra, OnePlus’ın bu yıl Çin pazarında Ace 3 Pro adında başka bir amiral gemisi telefonu piyasaya sürebileceğine dair söylentiler de var. Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden güç alacağı ve Realme GT 6 ve yaklaşmakta olan Redmi K70 Ultra gibi rakiplere karşı rekabet edeceği söyleniyor. Resmi lansmana muhtemelen birkaç ay kala, OnePlus 13 ve OnePlus Ace 3 Pro hakkında daha fazla detayın önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacağı kesin.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir