Netflix Türkiye, yurt dışındaki değişikliklerin ardından abonelik fiyatlarına zam yaptı. Söz konusu bu zam konusu hakkında resmi açıklama yapıldı. Netflix Türkiye daha önce Temel paket için 26,99 TL, Standart paket için 40,99 TL, Özel paket içinse 54,99 TL ücret belirlendi. Dün itibariyle fiyatlarda değişiklik yapıldı. 

Artık temel paket 37,99 TL, Standart paket 57,99 TL, Özel paket ise tam 77,99 TL şeklinde belirlendi. Yeni fiyatlar elbette üzücü görünüyor ve konuyla ilgili olarak firma şunları aktardı; “Yeni üye olacak kullanıcılarımız için yeni ücretler geçerli olacak, mevcut üyelerimizin tümü içinse bu değişiklik aşamalı olarak sunulacaktır. Mevcut üyelerimiz plan değişikliği yapmamışlarsa, üyelik ücretleri değişmeden 30 gün önce bir e-posta göndererek bilgilendirme yapacağız.”

4 3

Süreç ile ilgili olarak bugün bir açıklama yapan Netflix Türkiye, atılan adım hakkında kısaca şunları dile getirdi: “Hem içerik sayımız her gün artıyor hem de en yüksek kalitede işler üretmeye devam ediyoruz. Fiyat politikamızı da buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat artışı yapıyoruz.”

Yerli içeriklere büyük yatırım yapan ve bağlı olarak giderleri Türkiye özelinde sürekli olarak artan firmanın, Türkiye’de 3,5 milyon kadar bir abonesi bulunuyor. Yakın zaman içerisinde Türkiye’de de Disney+ ve HBO Max ile rekabet içine girecek olan firma, yeni fiyatlar ile ciddi bir abone kaybedebilir. HBO Max için belli değil ancak Disney+ için resmi Türkiye fiyatı aylık 34,99 TL, yıllık ise 349,90 TL seviyesinde yer alıyor. 

Motorola Moto G22 lansmanı 8 Nisan’da yapılacak

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir