OURA’DA ve genel olarak giyilebilir cihaz üreticilerinde pruvada net bir atışla Movano Health, önümüzdeki hafta CES 2023’te planlanan demolardan önce “kadınlar için benzersiz olarak tasarlanmış” akıllı bir yüzük olan Evie’yi duyurdu.

Sağlık teknolojisi şirketi daha önce CES 2022’de akıllı yüzük konusundaki yaklaşımını tanıtmıştı, ancak Evie tam fikri temsil ediyor: adet sağlığına gösterilen özel ilgi, 300 doların altında bir fiyat etiketi, FDA onaylı “tıbbi sınıf” veri vaadi ve aylık abonelik ücreti yok.

Yüzüğün görünümüne ve Movano’nun Evie’nin izlemesi için tasarladığı sağlık ölçümlerine bakılırsa, şirketin Oura yüzüğünü ana rakibi olarak gördüğü açık.

Movano Ring ile sağlık takibi yapmak kolaylaşıyor

Movano , Evie’nin Özellikleri

Movano’ya göre Evie halkası “dinlenme halindeki kalp atış hızını, kalp atış hızı değişkenliğini, SpO2’yi, solunum hızını, cilt sıcaklığı değişkenliğini” izleyebilir ve giyen kişinin adet döngüsü hakkında fikir verebilir. Özellikler kümesi, Oura’nın şu anda izlediği şeye ve Apple Watch Series 8’in bir cilt sıcaklığı sensörüne sahip olmasına benzetilebilir. Movano, Evie için FDA onayını alarak kendisini farklılaştırmayı umuyor ve bu da Evie’yi “aynı zamanda tıbbi bir cihaz olan ilk giyilebilir “tüketici ürünü” yapıyor. Açıklık ile Movano ve Evie uygulaması daha fazla rehberlik sunabilir ve teorik olarak diğer giyilebilir cihazların yapamayacağı iddialarda bulunabilir. Movano, “SpO2 ve Solunum Hızını bir açıklığa katlamak, kullanıcılara hasta olup olmadıklarını söylememizi sağlayabilir,” diyor Movano. Diğer ekransız giyilebilir cihazlar gibi, Evie’nin topladığı bilgiler de uygulama aracılığıyla iletilecek, ancak Oura’nın aksine, daha derin iç görüler abonelik gerektirmeyecek.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir