3,9 milyar dolarlık pazar hacmiyle dünyanın ilk ve en popüler metaverse projelerinden biri olan Sandbox, Türkiye pazarına girdi. Kullanıcıların NFT varlıklarını tasarlama, paylaşma ve satma gücüne sahip olduğu, merkezi olmayan bir dünyada çalışan bir topluluk olan Sandbox metaverse, geliştiricilerin ve oyuncuların çabalarını ödüllendirmeyi de hedefliyor.

Kızılay’da Metaverse evrenine giriş yapıyor

Pixowl tarafından 2012 yılında yaratılan ve metaverse denilince ilk akla gelen markalardan biri olan The Sandbox’ın 7 ülkede şubesi ve 300’den fazla çalışanı bulunuyor. Şirket, Türkiye pazarına girerek, platformların kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahip olduğu ve bunları kontrol ettiği geleneksel oyun pazarına da yeni bir bakış açısı getiriyor.

The Sandbox metaverse dünyası, oyun geliştiricileri ve oyun severler tarafından yaygın olarak kullanılmasına rağmen, sektörde halihazırda var olan birçok marka, sanatçı ve üretici için benzersiz, özgün ve güvenilir bir deneyim sunuyor.

The Sandbox’ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, Türkiye pazarına girişiyle ilgili yaptığı açıklamada, bilgili ve ilgili nüfusun oyuna ve kripto para piyasasına odaklandığını ve Türkiye’ye girme heveslerini artırdığını belirterek şunları söyledi;

“Türkiye bölgesinde çok değerli bir konuma sahip. Özellikle yeniliklere açık ve teknolojiyi yakından takip edip deneyimleyen halkı ise bizim gibi yeni dünyalar yaratan bir ekibin en değer verdiği kullanıcı profilini temsil ediyor. The Sandbox ekibi olarak Türkiye’ye ve Türk halkına özel Türkçe kullanılabilecek bir metaverse dünyası yaratmak için kolları sıvamış durumdayız. Kısa bir süre önce Türkiye operasyonumuzun başına oyun ve teknoloji dünyasının tanınmış ve tecrübeli profesyonellerinden Arslan Kiran’ı transfer ettik. Kendisi Türkiye, Almanya ve MENA Bölgesi’nden de sorumlu yöneticimiz. Oyun ekosistemi, geliştiriciler, sanatçılar, markalar başta olmak üzere metaverse dünyasının en popüler ve saygın markasıyla iş birliği içinde olmak isteyenleri, ekibimizle birlikte bu özel dünyaya dahil edilmesi için çalışmalar yürütecek. 2 yıl gibi bir süre sonunda Türkiye’nin, metaverse dünyasının en değerli 3 ülkesinden biri haline gelmesini hedefliyoruz” 

The Sandbox Türkiye Metaverse dünyası iş birliği programları başlıyor

The Sandbox Türkiye, Almanya ve MENA Bölgesi Direktörü Arslan Kiran ise Türkiye özelinde yaratılacak metaverse dünyasına dahil olmak isteyen oyun stüdyoları, sanatçılar, geliştiriciler ve markaların kabul edileceği iş birliği programlarını hızlıca devreye aldıklarını belirterek şunları söyledi:

“Teknoloji dünyayı değiştirdiği gibi bizler gibi öncü şirketler de artık sanal dünyayı yeniden kodluyor. Artık metaverse ve The Sandbox metaverse gerçekliğini yaşıyoruz. Bu yeni sanal dünya ekosisteminde ülkemize yatırım yapacak global bir organizasyonun içinde yer almak benim için ayrı bir heyecan kaynağı oluyor. Metaverse dünyasını merak eden, bizlerle iş birliği yapmak isteyen tüm profesyonellere kapımız her zaman açık. Öte yandan, Türk kullanıcılarının da Türkçe olarak güvenle hareket ettiği, oyun oynayarak veya konserlere katılarak eğlendiği, iş yaptığı, düzenlenen konferanslarla sanat festivallerine katıldığı ve yatırım yaparak kazandığı özel bir dünya kuruyoruz”

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir