MediaTek yeni işlemcilerini tanıtmaya devam ediyor. Tanıtımı yapılan yeni işlemci MediaTek T800 oldu. İşte MediaTek T800 özellikleri ve detaylar.

5G destekli yeni işlemcisini tanıtan MediaTek T800, IoT cihazlarda ve Endüstri 4.0 alanında kullanılacak yeni modeliyle dikkat çekti.

MediaTek T800 özellikleri

MediaTek T800 özellikleri

Dimensity 9200’ün ardından tanıtımı yapılan MediaTek T800, 5G’de markanın yeni iddialı modeli olacak. 4nm sürecinde üretilen MediaTek T800, T700 ile benzerlik taşıyor. Tanıtıma göre hem masaüstü hem de dizüstü modellerde kullanılabilecek olan işlemci, 5G performansıyla öne çıkarıldı. Tanıtıma göre yeni işlemci 70 binin yer aldığı bir stadyumda en iyi 5G performansını sunabilecek kapasitede. İşlemci ile 7.9 Gbps indirme, 4.2 Gbps yükleme hızı elde edilebiliyor.

Yeni model ile ilgili açıklamalarda bulunan MediaTek Kurumsal Başkan Yardımcısı JC Hsu, “Tüketiciler bugün her yerden 5G hızlarına erişme yeteneği istiyor. MediaTek’in en yeni 5G yonga seti çözümü, son kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar yüksek hızlı, düşük gecikmeli 5G’nin keyfini çıkarmasını sağlıyor ve gerçek bilgi işlem özgürlüğü sunuyor. T800, her yönüyle mükemmel bir kullanıcı deneyimi için pil ömrünü en üst düzeye çıkaran son derece verimli bir tasarımda süper hızlı, güvenilir 5G hızlarıyla öne çıkıyor.” dedi.

Hakan Editör

Yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir