Fiyat açısından piyasadaki en yüksek MacBook olacak MacBook Air 2022’nin nasıl görüneceği ortaya çıktı. Cihazın tasarım açısından bazı MacBook Pro modellerine yakın olacağı konuşuluyor.
Yeni nesil Apple MacBook’lar gittikçe yaklaşıyor. Şimdi ise yeni söylentiler bize, fiyatı ile dönemin en ucuz MacBook’u olacak MacBook Air 2022’nin tasarımının nasıl görüneceğini gösteriyor.

Yeni MacBook Air 2022’nin hem tasarım hem de teknik özellikler açısından elden geçirilmeye hazır göründüğüne dair söylentiler dolaşıyor. Bu yıl çıkacak MacBook Air 2022 ile gelen işleme ve bilinen özelliklere bir göz atalım.

MacBook Air 2022 nasıl görünecek?

Daha önce Apple tarafından kullanılan ikonik tasarımın aksine MacBook Air 2022, bazı MacBook Pro modellerinde olduğu gibi bir tasarım dili kullanarak konik bir tasarım bırakıyor. Ayrıca Apple’ın 24 inçlik Pro ve iMac modellerinin tasarım özelliklerine dahil etmeyi planladığı MacBook Air’in de birbirinden ilginç renk seçenekleriyle karşımıza çıkacağı görülüyor. MacBook Air 2022’nin 13,6 inç Retina ekranla birlikte küçük bir LED ekrana sahip olacağına dair söylentiler de var.

MacBook Air ve MacBook Pro ile ilgili yeni detaylar

Pro’dan farklı olarak, MacBook Air 2022 ‘de tasarım açısından benzerlikler bulunsa da bu model yeniden tasarlanmış bir klavyeye sahip MacBook Air 2022’nin, her harfin altında bir boşluk bulunan tamamen beyaz bir klavye olduğu bulunacak. Ayrıca MacBook Air 2022’nin mevcut M1 yongasını yükseltecek olan en yeni Apple M2 yongasından güç aldığı biliniyor.

Söylentilerine göre USB Type-C ve Thunderbolt bağlantı noktalarına sahip olduğu iddia edilen MacBook Air 2022 için HDMI ve SD kart yuvalarının varlığını doğrulayan bir bilgi yok. 16 GB depolama ve 2 TB’a kadar depolama seçeneklerine sahip olacak olan cihazın 20 saatlik pil ömrüne sahip olacağı söyleniyor.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir