Instagram tarafından uygulamada yapılan yeni güncelleme ile ilgili bir blog yazısı paylaşıldı. Yazıya göre Instagram’da 16 yaş altı için hassas içeriklere yönelik filtre devreye alındı.

16 yaş altındaki kullanıcıların olumsuz ve hassas içeriklere maruz kalmaması adına bugün Instagram’da yeni bir güncelleme yapıldı. Yeni ayarların etkili olduğunu duyuran Instagram yönetimi, 16 yaş altı kullanıcıların güncelleme ile artık daha az hassas içerikle karşılaşacağını ifade etti. Bunun için ise geliştirilen özel filtre kullanılacak.

Instagram bu kez de BeReal özelliğini platforma entegre edecek

Instagram’da yeni filtre devrede

Instagram’ın yeni özelliğinin isteğe bağlı olduğunu da vurgulamak gerekiyor. Zira kapsam dahilindeki kullanıcılara mevcut filtrenin aktif hale getirilmesi için bildirimler gönderilmeye başlandı. Ayarlamayı yapmayacak ve filtreyi kullanmayacak 16 yaş altı kullanıcıları hassas içeriklere karşı Instagram’ın korumasından yararlanamayacak. Filtre aktif hale getirildiğinde ise aramadan keşfete, Reels’ten önerilen hesaplara kadar Instagram’ın tüm bölümlerinde geçerli olacak. Bu konudaki tek istisna ise takip edilen kullanıcılar olacak. Takip edilen hesaplar için filtre devre dışı bırakılacak.

iOS için Instagram indir

Android için Instagram indir

Arda Editör

Yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir