Xiaomi, uzun bir süredir söylentileri gündemde yer alan bir konuyu gerçeğe dönüştürdü ve Leica ile beraber bir araya geldi. Bu durum Huawei için adeta bir son oldu. Xiaomi ve Leica arasında yapılan uzun vadeli stratejik ortaklığın ardından Huawei ve Leica arasındaki uzun yıllara yayılan macera son buldu. Bu konuyla ilgili olarak resmi olarak doğrulama geçen firma, Leica ile beraber kesinlikle son derece güçlü kamera sistemleri sundu. 

Android pazarında kamera ile ilgili olarak en güçlü cihazlarda her zaman Huawei’nin imzası yer alıyordu. Halen hazırladığı telefonların kamera sistemleri Leica ile ortak bir şekilde yapılan geliştirmeler ile son derece güçlü olan şirket, artık netleştiği üzere P50 serisi ile beraber bir döneme son vermiş oldu. Artık mobilde eskisi kadar ön plana çıkmayan ve bunun arkasında ABD ambargosu yer alan Huawei, elbette Leica’dan sonra kamera ile ilgili geri plana düşmeyecek. Çünkü bu tarz ortaklıklarda halen en büyük iş şirket içerisinde yapılan geliştirmeler ile de elde ediliyor. 

huawei ve leica ortakligi son buldu

Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor. Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” demişti.

Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı. Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti. 

Apple Music öğrenci planı birçok ülkede zamlandı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir