İtalyan lüks moda markası Gucci, ABD’deki bazı mağazalarında kripto para ile ilgili yapılan ödemeleri kabul edeceğini belirtti. Kabul edilecek kripto para birimleri arasında ise Bitcoin, Ethereum ve Litecoin de bulunuyor.

Gucci’de kripto para ile ödeme dönemi mayıs ayı son bulmadan başlamış olacak. Şirket Los Angeles’taki Rodeo Drive ve New York’taki Wooster Street gibi büyük mağazalarında kripto para ile ödeme kabul edecek. Gucci’nin kabul edeceği kripto para birimleri arasında Shiba Inu ve Dogecoin de yer alıyor. Önceleri bir şaka olarak ortaya çıkan Dogecoin’in geldiği noktanın gerçekten de dikkat çekici ve etkileyici olduğunu da belirtmek gerekir. 

guccide kripto para ile alisveris yapilabilecek

Gucci’de kripto para ile ödeme yapmak isteyenlere QR kodlu bir e-posta gönderilecek. Gönderilen bu kodla, dijital uygulamalar üzerinden ödeme işlemleri gerçekleştirilecek. Gucci, bu ödeme yöntemini kısa bir süre içerisinde Kuzey Amerika’daki tüm mağazalarında kullanmayı planlıyor. Fransa merkezli Kering’in bünyesinde yer alan Gucci, kripto para kullanarak alışveriş imkanı tanıyan ilk şirket değildir. Farklı sektörlerde de adından söz ettiren Microsoft, AT&T ve Starbucks gibi şirketler dijital parayla ödeme alıyor. El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti ise Bitcoin’i artık yasal bir para birimi olarak kabul etmiştir.

BioShock: The Collection sistem gereksinimleri

 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir