Teknoloji devi Google, yeni yaptığı bir paylaşımla True Tone filtrelerini de tanıttı. Şirket, tarzınızı yansıtan bir filtre seçmenize izin veriyor.

Google Fotoğraflar’da resimler nasıl gizlenir?

Google, kullanıcıların farklı cilt tonlarını doğru bir şekilde yakalamalarına yardımcı olmak için Pixel 6 serisiyle geçen yıl “Gerçek Ton”u tanıttı. True Tone özelliği, geniş bir ışık aralığında farklı yüzleri tanıyabilen ve farklı cilt tonlarını daha iyi temsil edebilen bir yüz tanıma algoritmasına sahiptir. Bu yeni filtreler nihayet kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Google Fotoğraflar’da kullanıcıya göre filtrele dönemi

Bu yılki Google I/O konferansında en çok tartışılan konulardan biri, yazılım geliştirmede yapay zekadaki ilerlemelerin rolüydü. Pixel 6 serisinin tanıtımıyla birlikte True Tone filtreleri de farklı cilt tonlarını iyileştirmeye odaklandı. Bunu başarmak için Şirket, Dr. Harvard Profesörü ve Sosyolog Dr. Ellis Monk ile işbirliğini kurdu.

Google, farklı cilt tonlarına uyacak şekilde tasarlanmış bir dizi True Tone filtresini de duyurdu. Bu amaçla MST ölçeğini kullanmaya başlayacaklarını söyledi. Sonunda şirket sözünü tuttu. Salı günü Twitter’da filtrelerin iOS, Android ve web’de kullanıldığını duyurdu.

Şirket, Twitter’da şunları yazdı: “Bu filtreler, profesyonel görüntü yapımcıları tarafından cilt tonlarında iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır, böylece tarzınızı yansıtan filtreyi seçebilirsiniz.” Ayrıca gönderide filtrenin bir ekran görüntüsü var.

Bu filtreler, Google Fotoğraflar Görsel Düzenleyici’nin “Filtreler” bölümünde bulunabilir. Şirketin paylaşımındaki ekran görüntüsüne göre, ‘Playa‘, ‘Honey‘, ‘Isla‘ ve ‘Desert‘ olmak üzere dört farklı Gerçek Ton filtresi karşımıza çıkıyor. Bu filtreleri uyguladığınız zaman ‘Gerçek Tonla yapılmış’ tanımı karşınıza çıkıyor.

Şirket, MST ölçeğini farklı ülkelerde kullanıma sunmak ve uygulamalara da eklemek için Dr. Monk ile çalışmayı sürdürecek. Google ayrıca bu teknoloji ile cilt tonu kapsamını iyileştirmek için MST ölçeğinin önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Bu, şirketin imajını ve ilerlemesini dengelemesine yardımcı olacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir