Sektörün başarılı isimlerinden Getir şirketinin Türkiye’nin başarılı alışveriş platformlarından n11’e yatırım yapmak adına ağustos ayı içerisinde görüşmeler tamamlandı. Daha önce de pek çok kez gündemde yer alan konu hakkında son olarak yapılan resmi açıklama şu şekildedir; 

TSMC çip sıkıntısını fırsata çeviriyor

“Rekabet Kurumu’nun onayı sonrası Getir, sermaye artırımı ile n11’e ortak olurken şirketin yönetiminden de sorumlu olacak. Hem yurt içinde hem de yurt dışında hızlı büyümesini sürdüren Getir, geçtiğimiz yılın ağustos ayında n11 için ortaklık görüşmelerini başlatmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise Rekabet Kurumu, n11 hisselerinin bir kısmının sermaye artırımıyla satın alınması işlemine onay verdi. Mart 2013’te Doğuş Holding A.Ş. ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Planet Co. Ltd. ortaklığında kurulan n11’de mevcut ortaklar şirkette kalmaya devam ederken, Getir şirketin yönetim kontrolünden de sorumlu olacak. 20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla kayıtlı iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturan n11’e yapılan yatırım, Getir’in şimdiye kadar Türkiye’de hayata geçirdiği en büyük satın alma yatırımı oldu.”

Yalnızca Türkiye’de değil aynı zamanda yurt dışında da hızla büyüme sağlayan Getir, artık Türkiye’nin en değerli şirketleri arasında yer alıyor. Hatırlatmak gerekirse Türkiye’nin ilk Unicor’u olma özelliğine de sahiptir. Unicorn girişimlerin ya da şirketleri özelliği ise değerlerinin 1 milyar dolar veya daha üzerinde olmasıdır. Konuyla ilgili olarak elde edilen bilgiler şu an için sadece bunlarla kısıtlıdır. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir