13 Ekim 2023’te İstanbul’da gerçekleşen FinTech İstanbul B2B Connect Summit’in metrikleri kamuoyu ile paylaşıldı. FinTech İstanbul ve Oniki’nin beraber gerçekleştirdiği etkinlik, B2B(business-to-business) eşleşmelerin sonucunda 2,5 milyon euro’luk potansiyel ticari değer ortaya çıktı.  

Etkinliğe toplamda 215 şirket katıldı. Gün boyunca 12 adet düzenlenen B2B eşleşmelerde yaklaşık olarak 1658 B2B görüşme gerçekleşti. Gerçekleşen B2B görüşmelerin ticari değeri 1.500 euro’yu bulurken, toplamda yaratılan ticari değer ise 2,5 euro’yu buldu. 

Yeni nesil etkinlik deneyiminde Network odaklı çalışan Oniki, yapay zeka destekli B2B matchmaking teknolojisi ile fiziksel ve online katılımla FinTech İstanbulu gerçekleştirdi. Fiziksel olarak 600’den fazla ve online da ise 400 olmak üzere toplamda 1000’i aşkın katılımcı etkinliği takip etti.

Etkinliğin ikincisi, 9 Mayıs'ta FinTech İstanbul ve Oniki işbirliği ile Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek.

FinTech İstanbul Etkinliği Hakkında Görüşler

FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, şunları söyledi: “FinTech Istanbul B2B Connect Summit, global finans dünyasının nabzını tutan bir etkinlik olma yolunda hızla ilerliyor. Etkinliğin yarattığı 2,5 milyon Euro’luk potansiyel ticari değer, sektördeki güçlü iş birliklerinin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gösterdi. FinTech İstanbul olarak, fintech ekosistemine katkı sağlama amacımız doğrultusunda, etkinliği düzenleyerek sektördeki paydaşları bir araya getirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu başarının ardından ikinci etkinliğin hazırlıklarına başlamış olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Oniki CEO’su Ziya Kızıltan ise açıklamalarında şu yorumlarda bulundu: “FinTech Istanbul B2B Connect Summit, hem fiziksel hem de online platformda sağlanan etkileşimle, sektördeki önemli paydaşları bir araya getirdi. Geliştirdiğimiz yapay zeka destekli B2B matchmaking teknolojisi sayesinde, katılımcılar arasında binlerce katma değerli iş birliği odaklı görüşme gerçekleştirildi. Bu etkinlik, fintech ve e-ticaret ekosistemine önemli bir ivme kazandırdı. Oniki olarak gelecek etkinliklerde sektördeki inovasyon ve iş birliklerine katkı sağlamaya devam etmeyi hedefliyoruz.”

Etkinliğin ikincisi, 9 Mayıs’ta FinTech İstanbul ve Oniki işbirliği ile Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir