Elon Musk, Twitter’da ses getirecek adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Musk, şirketi derinden etkileyecek Twitter 2.0 hakkında çalışmalara başladı. İşte detaylar;

Elon Musk, bugün Twitter kullanıcılarına bir e-posta daha gönderdi. Bu e-posta ile Musk, geriye kalan tüm Twitter çalışanlarına açıkça bir ültimatom verdi. Twitter’ın geleceğini ya da yeni çağına “Twitter 2.0” olarak bakan Musk, attığı e-postaya “Yeni Twitter’ın bir parçası olmak istediğinizden eminseniz, lütfen aşağıdaki linke tıklayın” yazdığı bir bağlantı paylaştı.

17 Kasım sonrası Twitter 2.0 ile yeni dönem başlıyor

Musk’ın yeni dönem için “evet” seçeneğini tercih seçenlerden “uzun vadeli ve yoğun bir çalışma” beklediği, belirtildi. E-postaya “hayır” diyenlerin 17 Kasım’dan sonra işten çıkarılacağı ve üç aylık ödenmemiş maaşlarını alacak.

Hatırlarsanız daha dün Musk’ın Twitter’da 6 senedir çalışan bir mühendisi kovduğu açıklanmıştı. Musk, Twitter uygulamasının çok yavaş olduğunu söylemişti ancak Twitter’ın Android uygulaması üzerinde 6 yılı aşkın süredir çalışan Eric Frohnhoefer bunun doğru olmadığını söyledi. Bunun ardından Frohnhoefer’ın olduğu doğrudan Musk tarafından Twitter’da üzerinden duyuruldu.

Elon Musk: Önlem Alınmazsa Twitter İflasa Sürüklenebilir!

Bugün gördüğünüz gibi bu sadece bir örnek değildi. Musk, Slack Twitter akışında kendisini eleştiren çalışanları engelledi. Musk’ın Twitter çalışanları ile arasının pek iyi olmadığı ve deneyimli isimlerin görüşlerini önemsemediği söyleniyor. Yeni raporlara göre, Twitter’a geldiğinde platform personelinin yarısını işten çıkaran Musk, mavi tik konusunda da olumsuz sonuçlara ilişkin uyarılara görmezden geldi.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir