Kısa bir süre önce ilk duyurusu yapılan ETCR Türkiye için bugün içerisinde planlarının aktarıldığı toplantı yapıldı. Tamamen elektrikli otomobillerin yarıştığı uluslararası motor etkinliğini FIA-ETCR’de 2022 yılındaki yepyeni dönemin EMSO Sportif ile takvimde Türkiye’de yer alıyor. Dünya çapında gerçekleşecek olan çerçeveci ve yenilikçi yarış etkinlikleriyle heyecanlandırmayı başaracak olan otomobil yarışı organizasyonu FIA Elektrikli Touring Otomobilleri Dünya Şampiyonası’nın 2022 takviminin ikinci turu ise 20-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye yarışının tanıtım toplantısı Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde Haliç Tersanesi’nde yapıldı. 

Elektrikli araç fiyatları ucuzlayacak

ETCR Türkiye, 2023’te Beyoğlu caddelerinde gerçekleşecek 2021 yılında PURE-ETCR (Elektrikli Binek Otomobil Dünya Kupası) adıyla duyurusu yapılan elektrikli motor sponsorları etkinliğinin 2022 takviminde Türkiye’de bulunuyor. Bu yıl Uluslararası Motor Sporları Federasyonu’nun (FIA) da katkı sağlamasıyla çok daha büyük bir organizasyon haline gelen FIA-ETCR (Elektrikli Touring Otomobilleri Dünya Şampiyonası) 2022 yılında EMSO Sportif ve TOSFED katkıları ile Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde Intercity İstanbul Park pistinde gerçekleşecek.

4 12

Tahminlere bakıldığında 2022 yılından bu yana yeni adı ve FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) desteği ile yapılacak olan bu dev etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan EMSO Sportif CEO’su Mert Güçlüer; “Kıtaların buluştuğu, dünyanın gözdesi metropollerden bir tanesi olan İstanbul gibi özel bir şehirde, özel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Üretimini gerçekleştirdiği markalar ve genç nüfusu ile Avrupa’nın en önemli otomotiv üretim üslerinden bir tanesi olan Türkiye, FIA-ETCR’nin heyecanla takip edileceği ülkelerden olacak. EMSO Sportif olarak bu çevreci ve değerli elektrikli otomobil yarış organizasyonunu Türkiye’ye getirebilmenin gururunu yaşıyoruz. 2022 yılında Intercity İstanbul Park’ta koşulacak organizasyonumuzun heyecanını önümüzdeki sene Beyoğlu caddelerine taşıyarak Türkiye’de bir ilke imza atacağız” dedi. Şu an için elde edilen bilgiler sadece bu kadardır. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir