Alman gıda dağıtım şirketinin 18 Aralık’ta yapmış olduğu açıklamada, Delivery Hero’nun Berlin’deki genel merkezindeki işten çıkarmalar yapacağını ve Tayvan ve Türkiye’deki teknoloji merkezlerini kapatacağını söyledi.

Delivery Hero, işten çıkarmaların 2023 yılı boyunca işgücünü yaklaşık yüzde 13 oranında azalttığını söyledi. 

İcra kurulu başkanı Niklas Oestberg yapmış olduğu açıklamada, kesintilerin olmasının ve merkezin kapatılmasının , şirketin Delivery Hero’nun ana platformunun ve Quick Commerce işlerinin kalitesini ve verimliliğini artırma stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi. 

Delivery Hero, pandemi kaynaklı yükselişten sonra yatırımcıların şirkete olan güveninin azalmaya başladığı zaman büyümeyi sürdürürken kârlılığa ulaşmaya odaklanıyor.

Delivery Hero, maliyetleri düşürmek amacı ile Türkiye ve  Tayvan 'daki  merkezlerini kapatıyor

Delivery Hero’da kaç çalışanın etkileneceği bilinmiyor

Şirketin altı aylık mali raporuna göre, Delivery Hero’da 2022 yılı sonunda 51.118 çalışandan 30 Haziran 2023 itibarı ile 47.208 çalışana düştüğü gözlemlendi.

Delivery Hero’nun en büyük pazarı olan Asya, pandemi dönemindeki karantinaların hafifletilmesinden sonra durgunlaştı. Eylül’de Delivery Hero, Foodpanda markasını aralarında Malezya, Singapur, Tayland ve Filipinler’in de içinde bulunduğu birçok güneydoğu Asya ülkesinde satmak için görüşmelerde bulunduğunu söyledi. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir